Новини

Print This Post

11 вересня відбулася зустріч очільників української адвокатури та делегації Ради Європи з приводу підготовки оцінювання Needs Assessment Report for UNBA (Оцінка потреб НААУ).

Адвокатуру України під час зустрічі представили Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та її заступник Валентин Гвоздій, Голова ВКДКА Олександр Дроздов, секретар РАУ Павло Гречківський, голова Комітету з міжнародних зв’язків Іван Гречківський та керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник.

Зі сторони Ради Європи участь у зустрічі приймали третій віце-президент ССВЕ Ранко Пелікаріч, експерт проектів Ради Європи Ритіс Йокубаускас, заступник Офісу голови Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, менеджер проекту Ради Європи «Консолідація реформи правосуддя в Україні» Катерина Галенко.

Лідія Ізовітова наголосила, що українська адвокатура на етапі її інституційного зміцнення та становлення, як незалежної професії, потребує підтримки з боку Ради Європи.

Європейські представники, зокрема, представник офісу Ради Європи в Україні, зазначили про те, що зацікавлені у тому, щоб українські адвокати мали можливості для надання ефективної правової допомоги, відчували себе захищеними законом, та мали можливості для підвищення кваліфікації.

Олександр Дроздов під час зустрічі розповів про основні принципи роботи дисциплінарних органів адвокатського самоврядування, розподіл внесків, роботу кваліфікаційних палат та особливості доступу до професії адвоката.

Оцінка стану ефективності та стабільності функціонування української адвокатури, яку уособлює НААУ, що буде надана в подальшому європейськими експертами, буде мати вирішальне значення під час планування наступних проектів з підтримки реформи правосуддя в Україні.