- Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури - https://vkdka.org -

КААС підтвердив законність рішення про затвердження Регламенту ВКДКА (текст ухвали суду)

[1]Київський апеляційний адміністративний суд відмовив Висоцькому Володимиру Івановичу у задоволенні його апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 01.09.2014 у справі №826/1976/13-а за його позовом до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про визнання протиправними та скасування рішень Комісії щодо затвердження та внесення змін до Регламенту ВКДКА [2] у грудні 2012 та січні 2013 року.

Текст ухвали [3] Київського апеляційного адмінсуду надійшов до ВКДКА.

Нагадаємо, В.Висоцький стверджував, що під час засідання ВКДКА 7 грудня 2012 року, на якому було ухвалено Регламент Комісії, був відсутній кворум (позивач ставив під сумнів учать представника від Кіровоградської області Мягкого А.В.). Втім, оцінивши докази, подані сторонами, суд першої інстанції констатував правомочність засідання, у якому взяли участь більше половини від загальної кількості членів ВКДКА, дотримання процедур прийняття рішень та дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог.

Суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що Мягкий А.В. був присутній на засіданні ВКДКА 7 грудня 2012 року, про що свідчить його підпис на протоколі засідання та у списку учасників.

Колегія суддів погодилася з висновком суду першої інстанції про те, що засідання ВКДКА вважається правомочним, оскільки в ньому взяли участь більше половини від загальної кількості членів ВКДКА, в відтак рішення на ньому прийняті ВКДКА у спосіб, передбачений Конституцією та Законом України «Про адвокатуру».

Також КААС констатував, що «доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими. Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права», а тому, відповідно до ст. 200 КАС, суд апеляційної інстанції залишив апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін.