РІШЕННЯ № ІІ-012/2018 у справі за скаргою на бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області при розгляді його скаргу відносно адвоката

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № ІІ-012/2018

28 лютого 2018 року м. Київ

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у складі голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури – Дроздова О. М., заступників голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Крупнової Л.В. та Місяця А.П., секретаря Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Котелевської К.В., членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури: Вишаровської В.К., Ульчака Б.І., Приходька О.І., Мельченка В.І., Василевської О.А., Чундак М.В., Соботника В.Й., Мягкого О.В., Кострюкова В.І., Чернобай Н.Б., Одновола В.К., Дуліч Т.В., Волчо В.В., Подольної Т.А., Прокопчука О.М., Кравченка П.А., Притули О.Б., Тарасової А.М., Дімчогло М.І., Дроботущенко Т.О., Усманова М.А., Кузьмінського О.О., розглянувши у відкритому засіданні скаргу ОСОБА_ на бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області при розгляді його скаргу відносно адвоката ОСОБА_, –

ВСТАНОВИЛА:

До Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла скарга ОСОБА_ на бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області при розгляді його скарг відносно адвоката ОСОБА_.

Головні заперечення, викладені у скарзі ОСОБА_, зводяться до посилань на протиправні дії адвоката ОСОБА_. Крім того, скаржник вказує на бездіяльність КДКА Львівської області стосовно не розгляду його скарг від 04.04.2017 та від 07.04.2017.

Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дімчогло М.І., розглянувши доводи скарги, перевіривши матеріали, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури встановила наступне.

У відповідь на запит Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури КДКА Львівської області було надано копію скарги ОСОБА_ від 04.04.2017, копію супровідного листа з КДКА Львівської області від 06.04.2017 за вих.№191, копію поштової квитанції про відправлення. Щодо скарги ОСОБА_ від 07.04.2017, то було надано пояснення, згідно з якими вказану скаргу ОСОБА_ залишено без розгляду, проте не надано доказів розгляду вказаної скарги.

З наданих матеріалів вбачається, що до КДКА Львівської області звернувся ОСОБА_ зі скаргою від 04.04.2017, а також зі скаргою від 07.04.2017, у яких він просив притягнути адвоката ОСОБА_ до дисциплінарної відповідальності.

Листом голови КДКА Львівської області від 06.04.2017, керуючись п.13 Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність, затвердженого Рішенням Ради адвокатів України №120 від 30.08.2014 (зі змінами) (далі – Положення), скаргу від 04.04.2017 повернуто скаржнику без розгляду з огляду на те, що сплив однорічний строк притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.

Стосовно скарги від 07.04.2017, то КДКА Львівської області не надала жодних доказів розгляду даної скарги, в тому числі і щодо її залишення без розгляду.

Відповідно до п.13 Положення адвокат може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності протягом року з дня вчинення дисциплінарного проступку. Заяви (скарги), подані з порушенням зазначеного терміну, не розглядаються.

Згідно з п.15 Положення заява (скарга), оформлена без дотримання вимог пункту 14 цього Положення, а також подана після спливу строку притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, якщо в ній не порушено питання про поновлення пропущеного строку, повертається заявникові (скаржникові) з відповідним роз’ясненням не пізніше десяти днів від дня її надходження.

Аналіз скарги ОСОБА_ від 04.04.2017 вказує на відсутність у ній питання про поновлення пропущеного строку. Тобто, рішення голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії Львівської області про повернення заяви скарги ОСОБА_ від 04.04.2017 про вчинення адвокатом ОСОБА_ дисциплінарного проступку є законним та обґрунтованим.

Що стосується іншої скарги, то п.19 Положення передбачає, що рішення про повернення та залишення без розгляду заяви (скарги) приймає Голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, якій/якому адресовано заяву (скаргу), про що повідомляється особа, яка її подала, крім анонімних заяв (скарг).

Відсутність доказів розгляду скарги ОСОБА_ від 07.04.2017 вказує на неправомірну бездіяльність КДКА Львівської області щодо не розгляду вказаної скарги.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. 52 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, –

ВИРІШИЛА:
  1. Скаргу ОСОБА_ на бездіяльність КДКА Львівської області щодо розгляду його скарги відносно адвоката ОСОБА_, – задовольнити частково.
  2. Зобов’язати кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Львівської області розглянути скаргу ОСОБА_ від 07.04.2017 відносно адвоката ОСОБА_.
  3. Секретарю Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити заінтересованих осіб.

Рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржено до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.

Голова Вищої кваліфікаційно-
дисциплінарної комісії адвокатури   О.М. Дроздов

Секретар Вищої кваліфікаційно-
дисциплінарної комісії адвокатури   К.В. Котелевська