Новини

Print This Post

inspektory-z-pratzi-2Факт наявності кримінального провадження, у якому фігурує адвокат, сам по собі не може бути достатнім обгрунтуванням для зупинення кваліфікаційно-дисциплінарною комісією дисциплінарного провадження щодо цього адвоката.

Такого висновку дійшли члени ВКДКА під час розгляду однієї із скарг на рішення дисциплінарної палати КДКА, яка зупинила провадження щодо адвоката на підставі наявності зареєстрованого кримінального провадження.

У комісії наголосили, що Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» обмежує дисциплінарне провадження такими стадіями, як проведення перевірки відомостей про дисциплінарний проступок адвоката, порушення дисциплінарної справи, розгляд дисциплінарної справи, прийняття рішення в дисциплінарній справі. Разом з тим можливість зупинення розгляду скарги передбачена в регламенті регіональної КДКА. Утім, таке зупинення вимагає належного обґрунтування. А таким посилання на наявність кримінального провадження бути не може.

З урахуванням цього, ВКДКА дійшла висновку про необхідність скасування рішення дисциплінарної палати регіональної КДКА та повернення матеріалів на стадію проведення перевірки відомостей про дисциплінарний проступок адвоката.

Докладніше – у статті «Без знака рівності».