18 січня 2013 Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури України провела перше «відкрите» засідання

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури України провела перше «відкрите» засідання

18 січня 2013 року в приміщенні готельного комплексу «Русь», м. Київ, відбулося засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України, що вперше провадилось у відкритому режимі за участі представників засобів масової інформації. Основним питанням порядку денного, як і було заплановано, став розгляд скарг, які надійшли до Комісії, та прийняття щодо них відповідних рішень.

Зокрема, ВКДКА розглянула постанову, що була винесена суддею Шевченківського райсуду м. Запоріжжя Іжевською Н.Г. та вказувала на порушення правил адвокатської етики адвокатом Б. під час розгляду однієї з кримінальних справ, а саме вибір останнім «неправильної» тактики ведення захисту шляхом звинувачень загиблого і наполягання на версії, що була спростована експертами. Члени ВКДКА визнали, що своїми в діями суддяпорушила п. 10 ч.1 ст. 23 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який забороняє суду виносити окремі ухвали і постанови щодо правової позиції адвоката у справі. Під час обговорення Комісією було прийнято рішення про звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів з метою притягнення судді Іжевської Н.Г. до дисциплінарної відповідальності за порушення норм процесуального права і гарантій адвокатської діяльності.

Під час засідання було також внесено низку змін до регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, що сприятимуть більш ефективному плануванню внутрішньої діяльності та реалізації основних цілей ВКДКА в межах її повноважень, зокрема підвищенню якості розгляду скарг задля відстоювання інтересів адвокатів.