- Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури - https://vkdka.org -

Аби дотриматися строків краще передавати листи особисто судді

АБИ ДОТРИМАТИСЯ СТРОКІВ КРАЩЕ ПЕРЕДАВАТИ ЛИСТИ ОСОБИСТО СУДДІ

Схоже, процесуальні документи для суду краще не надсилати поштою та не здавати у канцелярію, а вручати особисто суддям, які розглядають вашу справу. Бо інакше існує ризик не вкластися у встановлені процесуальні строки.

Принаймні, такої практики варто додержуватися на Харківщині. Цікавим прикладом виконання стороною вимог суду із виданням «Закон і Бізнес» [1] поділилися у Вищій кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури.

В одній із судових справ ВКДКА подала до Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, яку було залишено без руху та наданий строк для усунення недоліків (йшлося про сплату судового збору) — 10 днів з моменту отримання копії відповідної ухвали.

Вимоги ухвали суду комісія виконала вчасно: судовий збір сплатила і за день до завершення відведеного строку направила поштою листа до суду апеляційної інстанції. Втім, через значну відстань між Києвом та Харковом суд отримав його через 4 дні після спливу строку, відведеного для усунення недоліків. Ще один день документ блукав у коридорах самого суду, поки його побачили судді, які вже встигли відмовити скаржнику.

У суді послалися на положення ч.5 ст.298 Кодексу адміністративного судочинства, відповідно до якого питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом 5 днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

У ВКДКА додержуються іншої думки. Вони наводять інформацію з пошукової системи «Укрпошта», згідно з якою ХААС отримав лист про усунення недоліків 19 березня 2018 року о 8:51. У цей же день суд виніс ухвалу про повернення апеляційної скарги до ВКДКА, оскільки, як з’ясувалося згодом, до суддів лист потрапив лише наступного дня.

Керівник секретаріату Віктор Вовнюк переконаний, що колегія суддів знала про те, що вимоги ухвали про усунення недоліків були виконані. «Ухвала про повернення ВКДКА скарги була винесена вже після одержання інформації від нас, — пояснив він. — То ж у такому рішенні ми вбачаємо порушення ст.293 КАС та на цій підставі подали відповідну касаційну скаргу».

Нагадаємо, відповідно до ст.293 КАС учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.