РІШЕННЯ № V/4-078 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України,розглянувши у відкритому засіданні клопотання Джуфера Богдана Мироновича щодо надання йому дозволу складати кваліфікаційний іспит для одержання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у Тернопільській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/4-78


 


18 квітня 2008 року                                                                                                     м. Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Афанащенка С.І., Башенка С.В., Бивалькевича В.П., Большакова Є.В., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Коворотного В.І., Радковського Б.Т., Мультяна В.В., Олійника О.П., Павлишина Б.Я., Монастирецької Г.В., Павлової М.А., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Полонського Ю.М., Сергеєвої С.А., Воротінцевої Т.П., Соботника В.Й., Ященко Н.В., розглянувши у відкритому засіданні клопотання Джуфера Богдана Мироновича щодо надання йому дозволу складати кваліфікаційний іспит для одержання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у Тернопільській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури звернувся громадянин Джуфер Богдан Миронович, який працює заступником начальника відділу – начальником слідчого відділення Миколаївського РВ ГУ МВС України у Львівській області та зареєстрований у місті Миколаїв Львівської області, з клопотанням від 17.03.2008 року надати дозвіл складати кваліфікаційний іспит для одержання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у Тернопільській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури замість Львівської обласної КДКА, у зв’язку з тим, що у 2008 року він виходить у запас і має намір переїхати на постійне місце проживання разом із сім’єю в м.Кременець Тернопільської області.


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Єзерську А.О., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що клопотання Джуфера Б.М. не підлягає до задоволення з наступних підстав.


 


Відповідно до п.4 Порядку здачі кваліфікаційних іспитів (затверджений протоколом ВККА від 01.10.1999 № 6/2, із змінами, внесеними протоколом ВККА від 23.04.2004 р. № 4/3-2, протоколом ВККА від 16.11.2005 р. № 4/16-2), особа, що має намір займатися адвокатською діяльністю, подає за місцем свого постійного проживання заяву про допуск до складання кваліфікаційних іспитів, нотаріально посвідчені документи про вищу юридичну освіту, підтвердження про стаж роботи за фахом юриста або помічника адвоката не менше двох років, а також пред’являє паспорт громадянина України. Складання кваліфікаційних іспитів не за місцем реєстрації заявника можливе, якщо про це є рішення ВККА.


Той факт, що заявник має бажання проживати в іншій області та намір здійснювати у ній адвокатську діяльність, не може слугувати підставою для здачі ним іспитів у КДКА цього регіону.


В кожному конкретному випадку, коли ВККА надає згоду на складання кваліфікаційних іспитів в іншому регіоні, це рішення приймається з врахуванням ряду факторів, які пов’язані із заявником, який має намір стати адвокатом (місце здійснення практики, стаж роботи, інші обставини). Ці відомості, як правило, викладаються особисто заявником.


Нажаль, до свого клопотання на адресу Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Джуфер Б.М. не надав ніяких документів чи їх копій, наприклад, копій паспорту, службового посвідчення, довідки з місця роботи, диплому про вищу освіту та інших, які б підтверджували його місце проживання, роботи, освіту та конкретизували на яких умовах він збирається проживати і працювати у м.Кременець Тернопільської області (чи є там родичі, житло, службове приміщення, або він збирається орендувати приміщення).


 


Враховуючи викладене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.14 Закону України “Про адвокатуру”, п.п.10, 10-1, 20-22  Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури та розділом II Порядку складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


   1. Клопотання Джуфера Богдана Мироновича щодо надання йому дозволу складати кваліфікаційний іспит для одержання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у Тернопільській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури залишити без задоволення.

2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити Джуфера Б.М.