РІШЕННЯ № V/5-096 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України,розглянувши у відкритому засіданні клопотання Павлова Артема Григоровича щодо надання йому дозволу складати кваліфікаційний іспит для одержання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у Дніпропетровській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/5-96


 


30 травня 2008 року                                                                                                     м. Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Афанащенка С.І., Башенка С.В., Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Верби М.І., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Юзькової Н.В., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Олійника О.П., Павлової М.А., Панасенко Т.П., Паневіна В.О., Рафальської І.В., Пільгуя М.О., Полонського Ю.М., Воротінцевої Т.П., Соботника В.Й., Ященко Н.В., розглянувши у відкритому засіданні клопотання Павлова Артема Григоровича щодо надання йому дозволу складати кваліфікаційний іспит для одержання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у Дніпропетровській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Громадянин Павлов Артем Григорович звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури з проханням надати йому дозвіл складати кваліфікаційний іспит для одержання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у Дніпропетровській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури замість Запорізької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. Павлов А.Г. зазначив, що він зареєстрований у місті Запоріжжя, але фактично з 2002 року постійно проживає у місті Дніпропетровськ, де 30.06.2007 року отримав повну вищу освіту за спеціальністю „Правознавство” та працював юристом. До заяви Павлов А.Г. надав копії паспорту та дипломів про вищу освіту.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що заява Павлова А.Г не підлягає задоволенню з наступних підстав.


Відповідно до п.4 Порядку здачі кваліфікаційних іспитів (затверджений протоколом ВККА від 01.10.1999 № 6/2, із змінами, внесеними протоколом ВККА від 23.04.2004 р. № 4/3-2, протоколом ВККА від 16.11.2005 р. № 4/16-2), особа, що має намір займатися адвокатською діяльністю, подає за місцем свого постійного проживання заяву про допуск до складання кваліфікаційних іспитів, нотаріально посвідчені документи про вищу юридичну освіту, підтвердження про стаж роботи за фахом юриста або помічника адвоката не менше двох років, а також пред’являє паспорт громадянина України. Складання кваліфікаційних іспитів не за місцем реєстрації заявника можливе, якщо про це є рішення ВККА.


Той факт, що заявник проживає в м.Дніпропетровськ без реєстрації та має намір здійснювати у ньому адвокатську діяльність, не може слугувати підставою для здачі ним іспитів у КДКА цього регіону.


В кожному конкретному випадку, коли ВККА надає згоду на складання кваліфікаційних іспитів в іншому регіоні, це рішення приймається з врахуванням ряду факторів, які пов’язані із заявником, який має намір стати адвокатом (місце здійснення практики, стаж роботи, інші обставини). Ці відомості, як правило, викладаються особисто заявником.


До своєї заяви Павлов А.Г. надав копії паспорту та дипломів про вищу освіту, але не надав доказів свого фактичного проживання у м.Дніпропетровськ після завершення навчання (наприклад, договір оренди житла) та наявності стажу роботи юристом або помічником адвоката (трудову книжку або трудовий договір). Відсутні також відомості про звернення заявника до Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та відмову у допуску до іспиту.


Таким чином, заявником не обґрунтовані підстави для здачі іспиту в Дніпропетровській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури та неможливість здачі такого іспиту в Запорізькій обласній Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.14 Закону України “Про адвокатуру”, п.п.10, 10-1, 20-22 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури та розділом II Порядку складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Виходячи з представлених матеріалів, клопотання Павлова Артема Григоровича щодо надання йому дозволу складати кваліфікаційний іспит для одержання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у Дніпропетровській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури залишити без задоволення.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити Павлова Артема Григоровича.


3.      Доручити заступнику Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Єзерській А.О., підготувати роз’яснення стосовно порядку надання Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури особі, яка виявила намір займатись адвокатською діяльністю, дозволу на складання кваліфікаційних іспитів для одержання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю не за місцем постійного проживання.