- Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури - https://vkdka.org -

РАУ досить оперативно враховує пропозиції регіонів з удосконалення кваліфікаційних та дисциплінарних процедур, – С.Вилков

2019-1214 [1]

 

Дисциплінарні та кваліфікаційні практики в світлі європейських стандартів обговорили представники регіональних органів адвокатського самоврядування в Києві.

Дводенний семінар, що проходив у столичному правовому клубі PRAVOKATOR протягом 13 – 14 грудня 2019 р., організувала Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури.

У вітальному слові до учасників заходу голова РАУ, НААУ Лідія Ізовітова висловила переконання, що українське адвокатське самоврядування сьогодні здатне самостійно вирішувати питання організації діяльності та регулювати окремі питання, що виникають у зв’язку із забезпеченням реалізації конституційного права кожної людини на професійну правничу допомогу. Адже саме для надання такої допомоги в Україні і діє адвокатура. Так, у зв’язку із наявною інформацією про наявність в окремих регіонах «черг» на складання кваліфікаційних іспитів, Л.Ізовітова попросила присутніх керівників КДКА підготувати пропозиції щодо можливих шляхів спрощення порядку доступу до професії.

У розвиток цієї тези голова ВКДКА Сергій Вилков зазначив, що Рада адвокатів України завжди дослухається до обгрунтованих пропозицій регіонів щодо вдосконалення кваліфікаційних та дисциплінарних процедур та достатньо швидко враховує їх у своїх відповідних рішеннях. Заходи з підвищення кваліфікації, які системно проводить ВКДКА в областях, дають змогу почути та обговорити актуальні ідеї.

Як приклад він навів останні зміни, затверджені РАУ за пропозиціями колег із Одеси. Так, рішенням від 15.11.2019 № 148 були внесені зміни до Регламенту КДКА, якими врегульовані питання захисту адвокатської таємниці в частині прийняття КДКА або палатою рішення про проведення закритого засідання та участі ЗМІ.

Також зазнало змін Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність. Рішенням РАУ від 15.11.2019 № 149 у Положенні уточнили окремі процесуальні моменти, зокрема:

– Адвокат має право ознайомлюватися з матеріалами дисциплінарного провадження та виготовляти копії його документів із застосуванням власних технічних засобів, за виключенням копій документів, що містять інформацію, яка є предметом адвокатської таємниці;

– Рішення про зупинення розгляду справи приймається простою більшістю голосів присутніх членів дисциплінарної палати та заноситься до протоколу засідання палати;

– У розгляді справи, що має великий обсяг матеріалів, або за неможливістю її розгляду за один день з інших причин, які дисциплінарною палатою кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури визнано поважними, за протокольним рішенням палати може бути оголошено перерву, але не більше ніж на три робочих дні.

– Належним повідомленням особи, яка ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність адвоката, є надіслання листа поштою рекомендованим відправленням за адресою, зазначеною в заяві (скарзі).

– Рішення про зупинення розгляду справи приймається простою більшістю голосів присутніх членів дисциплінарної палати та заноситься до протоколу засідання палати.

Участь у семінарі «Дисциплінарні та кваліфікаційні практики в світлі європейських стандартів. Суд. Адвокатура. Прокуратура» взяли близько сотні адвокатів – голів та секретарів КДКА регіонів, керівників дисциплінарних та кваліфікаційних палат, а також членів ВКДКА. Обговорювалися, зокрема, наступні питання: