- Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури - https://vkdka.org -

Рішення ОАСК у спорі між КДКА та ВКДКА оскаржене в апеляції

kaas-fasad

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури подала апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, яким останній задовольнив позов КДКА Київської області проти ВКДКА.

Нагадаємо, у квітні 2016 року до КДКА Київської області надійшла ухвала судді щодо притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності. Майже через рік, у квітні 2017 року, дисциплінарна палата КДКА притягнула адвоката до дисциплінарної відповідальності та застосувала стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю строком один рік.

На підставі цього КДКА окремим рішенням зупинила адвокатську діяльність правника (цим самим фактично КДКА двічі притягнула правника до дисциплінарної відповідальності). Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, адвокат оскаржила їх до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Наприкінці травня 2017 року ВКДКА рішенням №V-020/2017 скарги задовольнила: рішення ДП та КДКА скасувала, натомість ухвалила нове рішення, яким дисциплінарну справу відносно адвоката закрила.

КДКА в особі її голови звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до ВКДКА про визнання протиправним та скасування цього рішення Вищої комісії.

У грудні 2017 року суд відкрив провадження, а 19 лютого 2018 року задовольнив позов.

Чому цим рішенням суд, якщо не перекреслив систему органів адвокатського самоврядування, то точно не додав авторитету інституту адвокатури, — читайте у статті керівника секретаріату ВКДКА Віктора Вовнюка [1] для порталу ЮРЛІГА, де він з урахуванням свіжої практики Верховного Суду оцінює перспективи завершення цього процесу.