Публікації в ЗМІ

Print This Post
vkdka-spir-z-kdka

Схоже, тривалий судовий спір між КДКА Київської області та Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури виходить на фінішну пряму. Під час останнього засідання Шостий апеляційний адміністративний суд досліджував докази у справі, то ж наступного засідання (17 грудня) можна чекати ухвалення рішення по суті.

Про це повідомив кореспондент видання «Закон і Бізнес», який був присутній на засіданні 26 листопада.

Нагадаємо, у квітні 2016 року до КДКА Київської області надійшла ухвала судді щодо притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності. Майже через рік, у квітні 2017 року, дисциплінарна палата КДКА притягнула адвоката до дисциплінарної відповідальності та застосувала стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю строком один рік.

На підставі цього КДКА окремим рішенням зупинила адвокатську діяльність правника (цим самим фактично КДКА двічі притягнула правника до дисциплінарної відповідальності). Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, адвокат оскаржила їх до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Наприкінці травня 2017 року ВКДКА рішенням №V-020/2017 скарги задовольнила: рішення ДП та КДКА скасувала, натомість ухвалила нове рішення, яким дисциплінарну справу відносно адвоката закрила.

КДКА в особі її голови звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до ВКДКА про визнання протиправним та скасування цього рішення Вищої комісії.

У грудні 2017 року суд відкрив провадження, а 19 лютого 2018 року задовольнив позов. Вища комісія подала апеляційну скаргу, яка досі розглядається.

Докладно про ситуацію читайте у статті «Не туди подалися».