Новини і публікації

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

20
Вер
Публікації в ЗМІ

Голова ВКДКА Сергій ВИЛКОВ: «Адвокати в силу закону не можуть бути суб’єктами декларування»

Конституційний Суд відкрив провадження за скаргою щодо конституційності подання декларацій представниками дисциплінарних органів адвокатури. В Національному агентстві з питань запобігання корупції одразу заявили про можливість зриву в Україні е-декларування. Що відбувається і які перспективи вирішення питання, — про це «ЗіБ» розпитав у голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергія ВИЛКОВА.

08
Вер
Засідання ВКДКА

21-22 вересня 2023 року відбудуться чергові засідання ВКДКА

Чергові засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури відбудуться 21-22 вересня 2023 року дистанційно — в режимі відеоконференції.

01
Вер
Засідання ВКДКА

Підсумки проведення засідання ВКДКА 31 серпня 2023 року

31 серпня 2023 року дистанційно — в режимі відеоконференції відбулося засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. На засідання за 3 скаргами з’явилися сторони.

30
Сер
Новини

Чому НАЗК маніпулює із темою е-декларування, — коментар голови ВКДКА

Коли в НАЗК говорять про загрозу скасування Конституційним Судом електронного декларування, там явно маніпулюють фактами. Насправді йдеться про конкретизацію змісту одного з пунктів закону, яке НАЗК раптово почало застосовувати проти незалежних адвокатів.

30
Сер
Новини

Скарги прокурора на адвоката оцінюються з урахуванням позиції суду

Адвокат у судовому процесі має виконувати вимоги головуючого судді. Відтак оцінку скарг процесуального опонента (на поведінку адвоката) слід розглядати крізь призму вжитих суддею дій та рішень, ухвалених у зв’язку із такою поведінкою адвоката.

24
Сер
Висновки

Чи тактовно надавати негативну оцінку стороні у справі?

В силу ст. 45 Правил адвокатської етики у відносинах з іншими учасниками судового провадження адвокат повинен бути стриманим, коректним, тактовним. Але це не означає абсолютну заборону на застосування негативних характеристик.

23
Сер
Новини

Привітання Голови ВКДКА Сергія Вилкова з Днем Державного Прапора України та Днем незалежності України

Вітаю всіх нас зі святами — Днем Державного Прапора України та Днем незалежності України!

22
Сер
Новини

Хто вирішує, що порушення ПАЕ було грубим, нагадав суд

На нормативному рівні критерії грубого порушення Правил адвокатської етики не визначені. Водночас за законом такі порушення іноді мають наслідком позбавлення адвоката права на зайняття діяльністю. Чи може суд перевірити правильність кваліфікації, що застосувала КДКА?

18
Сер
Засідання ВКДКА

31 серпня 2023 року відбудеться чергове засідання ВКДКА

Чергове засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури відбудеться 31 серпня 2023 року дистанційно - в режимі відеоконференції.