РІШЕННЯ № V/2-033 Про скаргу Гергелевича О.Ю., Корнієвського В.М., Гринько Л.Ю. відносно адвоката Марченка А.І. на рішення дисциплінарної палати Донецької обласної КДКА від 14 березня 2007 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи проти адвоката Марченка А.І.

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

 


РІШЕННЯ № V/2-33


 


8 лютого 2008 року                                                                                                     м. Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Авраменка Г.М., Башенка С.В., Варфоломеєвої Т.В., Миргородського Ю.М., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Радковського Б.Т., Мультяна В.В., Островської Л.В., Павліченко О.В., Павлової М.А., Панасенко Т.П., Паневіна В.О., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Яроша І.І., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Ященко Н.В., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою громадянина Гергелевича Олександра Юрійовича, Корнієвського Володимира Миколайовича, Гринько Любові Юріївни відносно адвоката Марченка А.І. на рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 14 березня 2007 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи проти адвоката Марченка А.І.,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Громадяни Гергелевич Олександр Юрійович, Корнієвський Володимир Миколайович, Гринько Любов Юріївна звернулись до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 14 березня 2007 року, яким відмовлено в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Марченка А.І..


Вважають, що за порушення норм закону адвокат повинен бути покараний в дисциплінарному порядку.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Гергелевича О.Ю., Корнієвського В.М., Гринько Л.Ю. не підлягає задоволенню з наступних підстав.


Скаржники Гергелевич О.Ю., Корнієвський В.М., Гринько Л.Ю. в січні 2007 року звернулися в дисциплінарну палату Донецької обласної КДКА із заявою, в якій просять притягнута адвоката Марченка А.І. до дисциплінарної відповідальності за те, що останній 11.01.2007 р. в приміщенні районного суду вів себе негідно, ображав Корнієвського В.М.


Адвокат Марченко А.І. заперечує вказані факти і стверджує, що у вказані скаржниками дату і час знаходився не в приміщенні районного суду, а в слідчому відділі Волноваського райвідділу внутрішніх справ, надавши про це відповідні докази. Причиною конфлікту між ним і скаржниками вважає неприязні стосунки між ним і Гергилевичем Ю.Ф., який, будучи незадоволеним його діями на попередній справі, неодноразово звертався із скаргами в Донецьку обласну КДКА і Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури. Заявники Гергелевич О.Ю. та Гринько Л.Ю. являються родичами Гергелевича Ю.Ф., а Корнієвський В.М. представляє його інтереси в суді.


При прийнятті рішення від 14 березня 2007 року дисциплінарною палатою Донецької обласної КДКА детально досліджені представлені скаржниками і адвокатом докази і прийнято рішення про припинення дисциплінарної справи відносно адвоката Марченка А.І. за відсутністю підстав для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.


В рішенні дисциплінарної палати вказані причини і підстави по яких палата прийшла до такого висновку. Процесуальних порушень при прийнятті рішення не допущено. Вища кваліфікаційна комісія адвокатури погоджується з вказаним рішенням.


Таким чином, скаргу Гергелевича О.Ю., Корнієвського В.М., Гринько Л.Ю. слід залишити без задоволення, а рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 14 березня 2007 року залишити без змін.


Враховуючи викладене, керуючись ст.14 Закону України «Про адвокатуру»  та п.п.10, 20  Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури


ВИРІШИЛА:


   1. Скаргу Гергелевича Олександра Юрійовича, Корнієвського Володимира Миколайовича, Гринько Любові Юріївни на рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 14 березня 2007 року залишити без задоволення, а рішення залишити без змін.
  2. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.
  3. Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                          В.І. Висоцький