РІШЕННЯ № V/2-032 Про скаргу Гергелевича Ю.Ф. відносно адвоката Марченка А.І. на рішення Голови дисциплінарної палати Донецької обласної КДКА від 22 грудня 2006 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи проти адвоката Марченка А.І.

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/2-32


 


8 лютого 2008 року                                                                                                     м. Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Авраменка Г.М., Башенка С.В., Варфоломеєвої Т.В., Миргородського Ю.М., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Радковського Б.Т., Мультяна В.В., Островської Л.В., Павліченко О.В., Павлової М.А., Панасенко Т.П., Паневіна В.О., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Яроша І.І., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Ященко Н.В., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою громадянина Гергелевича Юрія Федоровича відносно адвоката Марченка А.І. на рішення Голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 22 грудня 2006 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи проти адвоката Марченка А.І.,


ВСТАНОВИЛА:


 


Громадянин Гергелевич Юрій Федорович звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на рішення Голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 22 грудня 2006 року, яким йому відмовлено в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Марченка А.І..


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Гергелевича Ю.Ф. не підлягає задоволенню з наступних підстав.


Скаржник Гергелевич Ю.Ф. вказує, що відносно нього в 2005 році була порушена кримінальна справа по факту ДТП. Без його згоди Волноваським районним судом Гергелевич Ю.Ф. був звільнений від кримінальної відповідальності в зв’язку з Законом України «Про амністію». Текст заяви до суду про визнання вини і згоду на застосування амністії був підготовлений адвокатом Марченко А.І. Скаржник підписав вказану заяву, не розібравшись в ній, так як являється особою похилого  без а (79 років), хворіє. Вважає що цими діями адвоката Марченка А.І. порушені його законні права та інтереси.


Ухвалою апеляційного суду Донецької області апеляція Гергелевича Ю.Ф. залишена без задоволення, а постанова Волноваського районного суду без змін.


Адвокат Марченко А.І. вказує, що він дійсно готував текст заяви про застосування амністії, а Гергелевич Ю.Ф. підписав його. Вважає, що жодних порушень не допустив.


Ознайомившись з наданими документами, дослідивши доводи скаржника про необхідність скасування рішення Голови дисциплінарної палати Донецької обласної КДКА, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що підстав для скасування оскаржуваного рішення не вбачається.


При прийняті рішення враховані всі обставини справи, пояснення скаржника, адвоката, інші матеріали.


Враховуючи викладене, керуючись ст.14 Закону України «Про адвокатуру»  та п.п.10, 20  Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури


 


ВИРІШИЛА:


   1. Скаргу Гергелевича Юрія Федоровича на рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 22 грудня 2006 року залишити без задоволення, а рішення залишити без змін.
  2. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.
  3. Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                          В.І. Висоцький