РІШЕННЯ № V/3-070 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні клопотання Марченка Валерія Миколайовича щодо надання дозволу складати кваліфікаційний іспит у Київській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/3-70


 


21 березня 2008 року                                                                                                     м. Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Авраменка Г.М., Башенка С.В., Бивалькевича В.П., Верби М.І., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Прядуна В.Б., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Олійника О.П., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Паневіна В.О., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Яроша І.І., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Ященко Н.В., розглянувши у відкритому засіданні клопотання Марченка Валерія Миколайовича щодо надання дозволу складати кваліфікаційний іспит у Київській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Громадянин Марченко Валерій Миколайович звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури з клопотанням щодо надання дозволу складати кваліфікаційний іспит у Київській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури. У даний час він проживає у м.Києві, але після складання іспиту планує звільнитися з Державного департаменту України з питань виконання покарань та переїхати на постійне проживання у Київську область.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що клопотання не підлягає задоволенню.


Відповідно до п.4 Порядку складання кваліфікаційних іспитів (затверджений протоколом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури від 01.10.1999 № 6/2, із змінами, внесеними протоколом ВККА від 23.04.2004 р. № 4/3-2, протоколом ВККА від 16.11.2005 р. № 4/16-2), особа, що має намір займатися адвокатською діяльністю, подає за місцем свого постійного проживання заяву про допуск до складання кваліфікаційних іспитів, нотаріально посвідчені документи про вищу юридичну освіту, підтвердження про стаж роботи за фахом юриста або помічника адвоката не менше двох років, а також пред’являє паспорт громадянина України. Складання кваліфікаційних іспитів не за місцем реєстрації заявника можливе, якщо про це є рішення Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури.


В кожному конкретному випадку, коли Вища кваліфікаційна комісія адвокатури надає згоду на складання кваліфікаційних іспитів в іншому регіоні, це рішення приймається з врахуванням ряду факторів, які пов’язані із заявником, який має намір стати адвокатом (місце здійснення практики, стаж роботи, інші обставини).


Той факт, що заявник має бажання проживати в іншій області та намір здійснювати у ній адвокатську діяльність, не може слугувати підставою для складання ним іспитів у Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури цього регіону.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.14 Закону України «Про адвокатуру», п.п.10, 10-1, 20-22  Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури та розділом II Порядку складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Клопотання Марченка Валерія Миколайовича щодо надання дозволу складати кваліфікаційний іспит у Київській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури залишити без задоволення.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити Марченка Валерія Миколайовича.