РІШЕННЯ № V/10-150 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Романюк Вікторії Анатоліївни відносно адвоката Грінь Володимира Владиславовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/10150


 


13 лютого 2009 року                                                                                                      м.Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Афанащенка С.І., Башенка С.В.,    Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Верби М.І., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Габрука М.А., Олійника О.П., Павлишина Б.Я., Павлової М.А.,     Панасенко Т.П., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Рудницької Н.А., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Ященко Н.В.,  розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Романюк Вікторії Анатоліївни відносно адвоката Грінь Володимира Владиславовича,


ВСТАНОВИЛА:


 


Громадянка Романюк В.А. звернулась до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, яким відмовлено в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Грінь В.В.


Зі скарги Романюк В.А. вбачається, що вона була звільнена з роботи по ст.40 п.2 КЗпП України і звернулась до Петровського районного суду м.Донецька з позовом до Первинної профспілкової організації ВП шахтоуправління «Трудівське» про поновлення на роботі та оплату за час вимушеного прогулу.


Звернувшись за допомогою до адвоката Грінь В.В., вона заплатила йому 250 грн. за складання позовної заяви та 1000 грн. за ведення справи в суді.


На її думку адвокат не належно виконував свої професійні обов’язки та схилив її до підписання мирової угоди, хоча вона була звільнена незаконно і могла бути поновлена на роботі.


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Дубовика М.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Романюк В.А. не підлягає до задоволення з наступних підстав.


 


Ухвалою Петровського районного суду м.Донецька від 21 квітня 2008 року визнано мирову угоду, укладену між Романюк В.А. та первинною профспілковою організацією ВП шахтоуправління «Трудівське».


За умовами мирової угоди, первинна профспілкова організація ВП шахтоуправління «Трудівське» погоджується скасувати розпорядження про звільнення Романюк В.А. від 08.11.2007 року та видати розпорядження про звільнення Романюк В.А. від 21.04.2008 року за згодою сторін та внести відповідні зміни до записів у трудовій книжці, нарахувати та виплатити Романюк В.А. заробітну плату за період з 09.11.2007 року по 21.04.2008 року із розрахунку середньомісячного заробітку 347 грн. 67 коп. та матеріальну допомогу в розмірі 500 грн. за вирахуванням обов’язкових платежів та суми вихідної допомоги.


Романюк В.А. погоджується звільнитися з 21.04.2008 року за згодою сторін і надати трудову книжку для внесення змін.


В матеріалах справи є копія заяви до Петровського районного суду м.Донецька про затвердження мирової угоди, яка підписана Романюк В.А. та копія ухвали Петровського районного суду м.Донецька про визнання мирової угоди. В ухвалі про визнання мирової угоди роз’яснений порядок її оскарження.


Рішенням голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 19 червня 2008 року відмовлено в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Грінь В.В. та роз’яснено, що питання повернення гонорару вирішується в судовому порядку.


З матеріалів справи не вбачається, що адвокат Грінь В.В. примушував Романюк В.А. до підписання мирової угоди.


За таких обставин голова дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури прийшов до правильного висновку про відмову в порушенні дисциплінарної справи стосовно адвоката Грінь В.В.


 


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України “Про адвокатуру” та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,  


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Романюк Вікторії Анатоліївни на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 19 червня 2008 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Грінь Володимира Владиславовича залишити без задоволення, а рішення голови дисциплінарної палати – без змін.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржницю.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.