РІШЕННЯ № V/9-135 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України,розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою директора по правовому забезпеченню ВАТ «Донецькобленерго», Рибакова Ю.А., на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Котельви М.А., від 06 липня 2008 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи стосовно адвокатів Костюка Сергія Вікторовича та Заматова Романа Валерійовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/9-135


 


14 листопада 2008 року                                                                                                 м.Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Афанащенка С.І., Башенка С.В., Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Верби М.І., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Олійника О.П., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Горощенко Л.В., Паневіна В.О., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Рудницької Н.А., Ященко Н.В., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою директора по правовому забезпеченню ВАТ «Донецькобленерго», Рибакова Ю.А., на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Котельви М.А., від 06 липня 2008 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи стосовно адвокатів Костюка Сергія Вікторовича та Заматова Романа Валерійовича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури надійшли матеріали за скаргою директора по правовому забезпеченню ВАТ «Донецькобленерго», Рибакова Ю.А., на рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Котельви М.А., від 06 липня 2008 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи стосовно адвокатів Костюка С.В. та Заматова Р.В., в зв’язку із відсутністю підстав для притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.


В своїй скарзі Рибаков Ю.А. посилається на неналежне ставлення Костюка С.В. і Заматова Р.В. до своїх обов’язків, як робітників юридичної служби ВАТ «Донецькобленерго», та порушення ними присяги адвоката України і Правил адвокатської етики.


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Комарницьку О.О., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга не підлягає до задоволення, оскільки факти, про які йдеться в скарзі відносяться до діяльності Костюка С.В. і Заматова Р.В., як штатних працівників ВАТ «Донецькобленерго».


Неналежне виконання трудових обов’язків, якщо воно мало місце, повинно тягнути відповідальність за правилами, встановленими Кодексом законів про працю України.


Що стосується змови з метою спричинити матеріальні збитки підприємству, то такі факти повинні встановлюватись досудовим та судовим слідством. Вмішуватися у вирішення трудових конфліктів, а тим більше в кримінально-процесуальну діяльність, дисциплінарна палата та Вища кваліфікаційна комісія адвокатури не вправі.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України “Про адвокатуру” та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Рішення голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Котельви М.А., від 06 липня 2008 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи стосовно адвокатів Костюка Сергія Вікторовича та Заматова Романа Валерійовича за відсутністю підстав для притягнення їх до дисциплінарної відповідальності залишити без змін, а скаргу директора по правовому забезпеченню ВАТ «Донецькобленерго», Рибакова Ю.А., – без задоволення.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.