РІШЕННЯ № V/10-152 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Ткачук Світлани Стефанівни на рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 23.07.2008 року про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката Волошек Андрія Вадимовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/10152


 


13 лютого 2009 року                                                                                                      м.Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Афанащенка С.І., Башенка С.В.,    Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Верби М.І., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Габрука М.А., Олійника О.П., Павлишина Б.Я., Павлової М.А.,     Панасенко Т.П., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Рудницької Н.А., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Ященко Н.В.,  розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Ткачук Світлани Стефанівни на рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 23.07.2008 року про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката Волошек Андрія Вадимовича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Ткачук С.С. звернулася до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури з листом, в якому просить «принципово віднестися до поведінки адвоката Волошек А.В. та прийняти відносно нього дисциплінарне стягнення, яке б відповідало ступеню його грубої поведінки в суді».


Відповідно до матеріалів перевірки дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, 18.06.2008 року Ткачук С.С., яка працює суддею в Ясинуватському міськрайонному суді, звернулася зі скаргою на адвоката Волошек А.В.


Як вбачається зі змісту скарги та долученої до неї постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, 03.04.2007 року адвокат Волошек А.В. під час проведення судового засідання суддею Ткачук С.С. по цивільній справі вимагав надати для ознайомлення матеріали кримінальної справи, а отримавши відмову сказав в адресу судді, що «розбереться з суддею в іншому місці» (с.2, 12).


Скарга Ткачук С.С. була зареєстрована 25.06.2008 року за № 126, тобто більше ніж через рік після інциденту.


23.07.2008 року дисциплінарною палатою Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури прийняте рішення, яким за порушення Правил адвокатської етики адвоката Волошек А.В. піддано дисциплінарному стягненню у вигляді попередження.


Суддя Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області, Ткачук С.С., (так вказано у листі до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури) рішення дисциплінарної палати скасувати чи змінити не просить, а просто просить принциповіше віднестись до поведінки адвоката Волошек А.В. і застосувати до нього дисциплінарне стягнення, котре відповідало би ступені його грубої поведінки в суді.


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури,    Луцюка П.С., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 23.07.2008 року відносно адвоката Волошек А.В. є достатнім і відповідає ступеню тяжкості його провини, а тому його слід залишити без зміни.


 


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України “Про адвокатуру” та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 23.07.2008 року відносно адвоката Волошек Андрія Вадимовича залишити без змін, а скаргу Ткачук Світлани Стефанівни – без задоволення.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржницю.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.