РІШЕННЯ № V/13-229 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні матеріали справи за скаргою Зубової Людмили Борисівни відносно адвоката Несен Тимофія Олександровича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/13-229


 


19 червня 2009 року                                                                                       м.Севастополь


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Авраменка Г.М., Башенка С.В.,     Бивалькевича В.П., Большакова Є.В., Хоміка С.Г., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Гордєєва Л.А., Мельнікова О.А., Радковського Б.Т., Габрука М.А., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Горощенко Л.В., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Костіна А.Є., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф.,  розглянувши у відкритому засіданні матеріали справи за скаргою Зубової Людмили Борисівни відносно адвоката Несен Тимофія Олександровича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури звернулась громадянка Зубова Л.Б. відносно адвоката Несен Т.О., якого рішенням дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 09 грудня 2008 року притягнуто до дисциплінарної відповідальності із застосуванням дисциплінарного стягнення у вигляді попередження.


В своїй скарзі Зубова Л.Б. посилається на те, що адвокат Несен Т.О. не виконав укладеної з нею угоди при здійсненні захисту її сина, Зубова Сергія Леонідовича, підсудного в Київському районному суді м.Донецька, у зв’язку з чим просить Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури допомогти повернути їй 2800 грн. коштів із тих 3000 грн., які сплачені нею адвокату.


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Котелевську К.В., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Зубової Л.Б. не підлягає задоволенню з наступних підстав.


 


Перевіркою встановлено, що скаржниця не просить Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури переглянути рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 09 грудня 2008 року, яким адвоката Несен Т.О. притягнуто до дисциплінарної відповідальності, а просить допомогти їй повернути невідпрацьований адвокатом гонорар, який був сплачений нею 28 серпня 2008 року при складанні угоди на участь адвоката в якості захисника її сина, Зубова С.Л., обвинуваченого у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.187 Кримінального кодексу України.


Однак, згідно п.п.3, 10 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, затвердженого Указом Президента України від 05.05.1993 року № 155/93, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури не наділена повноваженням щодо вирішення спорів між громадянами та адвокатами стосовно сплачених сум за надання юридичної допомоги. У разі виникнення спору, це питання, має вирішуватись у судовому порядку відповідно до ст.12 Закону України «Про адвокатуру», діючого цивільного та цивільного процесуального законодавства.


Оцінюючи законність та обґрунтованість рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 09 грудня 2008 року, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури приходить до висновку, що воно постановлено у відповідності до наявних матеріалів перевірки, є законним та обґрунтованим. Підстав для його скасування чи зміни не вбачається.


 


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20-23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Зубової Людмили Борисівни відносно адвоката Несен Тимофія Олександровича, якого рішенням дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 09.12.2008 року притягнуто до дисциплінарної відповідальності із застосуванням дисциплінарного стягнення у вигляді попередження, залишити без задоволення.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржницю.

Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.