РІШЕННЯ № V/13-226 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні матеріали справи за скаргою Міненка Сергія Володимировича на постанову голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про відмову в порушенні дисциплінарного провадження та притягненні до дисциплінарної відповідальності адвоката Нікіфорова Андрія Сергійовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/13-226


 


19 червня 2009 року                                                                                       м.Севастополь


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Авраменка Г.М., Башенка С.В.,     Бивалькевича В.П., Большакова Є.В., Хоміка С.Г., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Гордєєва Л.А., Мельнікова О.А., Радковського Б.Т., Габрука М.А., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Горощенко Л.В., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Костіна А.Є., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф.,  розглянувши у відкритому засіданні матеріали справи за скаргою Міненка Сергія Володимировича на постанову голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про відмову в порушенні дисциплінарного провадження та притягненні до дисциплінарної відповідальності адвоката Нікіфорова Андрія Сергійовича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Міненко С.В. звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на постанову голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 29.12.2008 року, згідно якої йому відмовлено в порушенні дисциплінарного провадження та притягненні до дисциплінарної відповідальності адвоката Нікіфорова А.С.


В своїй скарзі Міненко С.В. посилається на необ’єктивний, односторонній підхід при розгляді його звернення відносно адвоката Нікіфорова А.С. головою дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Миргородським Ю.М., та просить скасувати винесену останнім постанову від 29.12.2008 року.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Міненка С.В. не підлягає задоволенню з наступних підстав.


 


Відповідно до матеріалів справи, 03.12.2009 року до дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури з Міністерства юстиції України (через Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури) надійшла скарга Міненка С.В. відносно адвоката  Нікіфорова А.С., в якій він повідомляє, що адвокат надавав йому правову допомогу з 2005 року, але з осені 2007 року почав загравати з недоброзичливими до нього особами, перестав приймати участь в судових засіданнях, пов’язаних зі скаржником, почав відмовлятись від отримання судової кореспонденції на його ім’я, перестав доповідати об’єктивну інформацію, відповідати на дзвінки, електронні повідомлення та листи. Повідомляє, що оплатив роботу адвоката за п’ять років наперед, але зіштовхнувся зі зрадою з боку захисника, що є порушенням принципів адвокатської діяльності.


За результатом розгляду скарги Міненка С.В., ознайомлення з нею адвоката Нікіфорова А.С. та отримання від нього письмового пояснення голова дисциплінарної палати, Миргородський Ю.Н., прийшов до висновку про відсутність підстав для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності та, керуючись п.33 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, затвердженого Указом Президента України від 05.05.1993 року № 155/93, 29.12.2008 року виніс відповідну постанову, яка відповідає наявним матеріалам перевірки.


Зокрема, перевіркою встановлено, що адвокат Нікіфоров А.С. приймав участь в розгляді кримінальної справи за обвинуваченням Міненко С.В. у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.364 ч.2, 366 ч.2, 15 ч.2, 191 ч.5 Кримінального кодексу України, на підставі укладеної з Міненком С.В. угоди на представництво його інтересів.


На підтвердження надання правової допомоги по вказаній кримінальній справі адвокатом Нікіфоровим А.С. надано копії: вироку Жовтневого районного суду м.Дніпропетровська від 11.01.2007 року; ухвали Апеляційного суду Дніпропетровської області від 07.06.2007 року, якою цей вирок скасовано, а справу відправлено на новий судовий розгляд; апеляції від 17.12.2008 року на вирок Жовтневого районного суду м.Дніпропетровська від 03.12.2008 року, яку він подав 17.12.2008 року через Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська до Апеляційного суду Дніпропетровської області.


Інформація, викладена в скарзі Міненка С.В., в тому числі, щодо оплати роботи адвоката, підтвердження не знайшла. Документів на підтвердження своїх доводів скаржником не надано. Будь-які докази несумлінного надання адвокатом правової допомоги чи представництва інтересів з порушенням встановленого чинним законодавством порядку відсутні.


З огляду на зазначене, підстав для притягнення адвоката Нікіфорова А.С. до дисциплінарної відповідальності та скасування постанови голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 29.12.2008 року не вбачається.


 


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20-23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Міненка Сергія Володимировича на постанову голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 29.12.2008 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження та притягненні до дисциплінарної відповідальності адвоката Нікіфорова Андрія Сергійовича залишити без задоволення, а постанову голови дисциплінарної палати – без змін.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.

Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.