РІШЕННЯ № V/12-218 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні звернення адвокатів Хряпінської Світлани Степанівни, Гібкіної Зінаїди Володимирівни, Маслової Олени Григорівни, Ільєвої Олени Федорівни про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів Голянда Юхима Ілліча та Гончаренка Олександра Володимировича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/12-218


 


22 травня 2009 року                                                                                                   м.Одеса


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Афанащенка С.І., Башенка С.В.,     Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Верби М.І., Хоміка С.Г., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Міщенка В.В., Олійника О.П., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Яценко О.А., Горощенко Л.В., Рафальської І.В., Замедянської Н.М., Рудницької Н.А., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Ященко Н.В.,  розглянувши у відкритому засіданні звернення адвокатів Хряпінської Світлани Степанівни, Гібкіної Зінаїди Володимирівни, Маслової Олени Григорівни, Ільєвої Олени Федорівни про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів Голянда Юхима Ілліча та Гончаренка Олександра Володимировича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


19 травня 2009 року до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури надійшло звернення адвокатів Харківської області Хряпінської Світлани Степанівни, Гібкіної Зінаїди Володимирівни, Маслової Олени Григорівни, Ільєвої Олени Федорівни про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів Голянда Юхима Ілліча та Гончаренка Олександра Володимировича.


В своєму зверненні Хряпінська С.С., Гібкіна З.В., Маслова О.Г., Ільєва О.Ф. повідомляють про конфліктну ситуацію, яка склалась в Харківській обласній колегії адвокатів через намагання заволодіти її приміщеннями Голяндом Ю.І. та          Гончаренком О.В., які раніше займали керівні посади в Харківській обласній Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури та після перевиборів, проведених із порушенням законодавства, знов залишились при владі на місцевому рівні. При цьому ними використовувались погрози, звинувачення на адресу заявників, намагання притягнути їх до дисциплінарної відповідальності, звернення до правоохоронних органів та інше. З огляду на це, заявники вважають, що такі дії Голянда Ю.І. та Гончаренка О.В. не відповідають ні званню адвоката, ні рангу посад, які вони обіймають, та просять Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури притягнути їх до дисциплінарної відповідальності за порушення адвокатської етики.


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., доводи Хряпінської С.С., Гібкіної З.В., Маслової О.Г., Ільєвої О.Ф.,    Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що їх звернення до задоволення не підлягає з наступних підстав.


 


Відповідно до статей 13, 14 Закону України «Про адвокатуру», п.п.3, 13-1, 15 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури та п.п.3, 10, 20 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, затверджених Указом Президента України від 05.05.1993 року № 155/93, вирішення питань про притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності належить до повноважень регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. Вища кваліфікаційна комісія адвокатури розглядає скарги на рішення кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, за результатом розгляду яких наділена правом:


– залишити рішення палати або кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури без змін, а скаргу без задоволення;


– змінити рішення;


– скасувати рішення і надіслати справу в ту саму кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури для нового розгляду, або закрити справу, або прийняти справу до свого провадження, розглянути її по суті та постановити нове рішення.


 


З наявних матеріалів вбачається, що адвокати Хряпінська С.С., Гібкіна З.В., Маслова О.Г., Ільєва О.Ф. зі скаргою відносно притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів Голянда Ю.І. та Гончаренка О.В. до регіональної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури до цього часу не звертались та рішення останньою не приймалось.


 


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20-23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Звернення адвокатів Хряпінської Світлани Степанівни, Гібкіної Зінаїди Володимирівни, Маслової Олени Григорівни, Ільєвої Олени Федорівни про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів Голянда Юхима Ілліча та Гончаренка Олександра Володимировича залишити без задоволення.

Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржників.