РІШЕННЯ № V/16-302 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні звернення народного депутата України Пилипенка Володимира Пилиповича щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності та анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю адвоката м.Києва Рафальської Інни Владиславівни, із клопотанням щодо передачі цього звернення на розгляд іншої, не міста Києва, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/16-302


 


15 січня 2010 року                                                                                                         м.Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Антипченка В.К., Авраменка Г.М. (за дорученням), Башенка С.В., Варфоломеєвої Т.В., Большакова Є.В. (за дорученням), Дубовика М.І., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Дацькова В.В. (за дорученням), Островської Л.В. (за дорученням), Павліченко О.В., Павлової М.А., Полонського Ю.М., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Соботника В.Й.,  Ященко Н.В.,  – розглянувши у відкритому засіданні звернення народного депутата України Пилипенка Володимира Пилиповича щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності та анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю адвоката м.Києва Рафальської Інни Владиславівни, із клопотанням щодо передачі цього звернення на розгляд іншої, не міста Києва, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури надійшло звернення народного депутата України Пилипенка В.П. щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності та анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю адвоката міста Києва Рафальської І.В., із клопотанням щодо передачі цього звернення на розгляд іншої, не міста Києва, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, з огляду на те, що Рафальська І.В. очолює Київську міську Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, а її батько В.Кальний обіймає посаду голови однієї з палат цієї комісії, що може виключати об’єктивний розгляд питання про притягнення її до дисциплінарної відповідальності.


Заслухавши доповідачачлена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В.І., Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що клопотання народного депутата України Пилипенка В.П. про передачу його звернення відносно Рафальської І.В. на розгляд в іншу регіональну Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури підлягає задоволенню.


Відповідно до ст.13 Закону України «Про адвокатуру», п.п.3, 15 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, вирішення питань про дисциплінарну відповідальність адвокатів у Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі належить до повноважень кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури погоджується з тим, що розгляд питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката Рафальської І.В. Київською міською Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури, яку вона очолює, може виключати об’єктивність при прийнятті рішення, з огляду на що звернення народного депутата України Пилипенка В.П. має бути передано на розгляд в іншу регіональну Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Клопотання народного депутата України Пилипенка Володимира Пилиповича про передачу його звернення щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності та анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю адвоката м.Києва Рафальської Інни Владиславівни на розгляд в іншу, не міста Києва, регіональну Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури задовольнити.


2.      Передати звернення народного депутата України Пилипенка В.П щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності та анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю адвоката м.Києва Рафальської І.В. на розгляд в Сумську обласну Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.


3.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити народного депутата України Пилипенка В.П., адвоката     Рафальську І.В. та голову Сумської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Ковальову О.М.