РІШЕННЯ № V/15-278 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою громадянина Романішина Ігоря Андрійовича на постанову голови дисциплінарної палати Тернопільської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 26.06.2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Пономаренка Ігоря Анатолійовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/15-278


 


20 листопада 2009 року                                                                                               м.Київ


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Киркояна А.М. (за дорученням), Афанащенка С.І., Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Дубовика М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Радковського Б.Т. (за дорученням), Габрука М.А. (за дорученням), Павлишина Б.Я., Павлової М.А., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Рафальської І.В., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Воротінцевої Т.П. (за дорученням), Соботника В.Й., – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою громадянина Романішина Ігоря Андрійовича на постанову голови дисциплінарної палати Тернопільської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 26.06.2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Пономаренка Ігоря Анатолійовича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури звернувся громадянин Романішин І.А. зі скаргою на постанову голови дисциплінарної палати Тернопільської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 26.06.2009 року, якою відмовлено в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Пономаренка І.А.


В своїй скарзі Романішин І.А. посилається на те, що адвокат Пономаренко І.А. неналежним чином виконував свої професійні обов’язки, а також порушував процесуальні права скаржника.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Комарницьку О.О., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Романішина І.А. не підлягає до задоволення з наступних підстав.


Постановою голови дисциплінарної палати Тернопільської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 26.06.2009 року було відмовлено в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Пономаренка І.А. за скаргою Романішина І.А., яка надійшла на розгляд по суті з Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури із супровідним листом від 20.05.2009 року, з тієї підстави, що 12.05.2009 року Романішин І.А. вже звертався до Тернопільської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури зі скаргою аналогічного змісту відносно адвоката Пономаренка І.А. По даній скарзі було проведено перевірку, і 15.05.2009 року головою дисциплінарної палати Тернопільської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури винесено постанову, якою відмовлено в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Пономаренка І.А. 


Як вбачається з витребуваних Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури матеріалів, в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Пономаренка І.А. постановами від 15.05.2009 року та 26.06.2009 року відмовлено обґрунтовано; обвинувачення на адресу адвоката безпідставні; він добросовісно виконав свої обов’язки, користуючись наданими йому Законом правами. Підстав для скасування зазначених постанов голови дисциплінарної палати Тернопільської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури не вбачається.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Романішина Ігоря Андрійовича на постанову голови дисциплінарної палати Тернопільської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 26.06.2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Пономаренка Ігоря Анатолійовича залишити без задоволення, а постанови голови дисциплінарної палати від 26.06.2009 року та 15.05.2009 року – без змін.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.