РІШЕННЯ № V/17-325 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Федюшкіної В.І. та Полонської Є.В. на постанову голови дисциплінарної палати Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 24.06.2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Краснової Лідії Петрівни

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/17-325


 


19 лютого 2010 року                                                                                                    м.Київ    


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Башенка С.В., Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Дубовика М.І., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Міщенка В.В., Павлишина Б.Я., Павлової М.А., Панасенко Т.П., Яроша І.І., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Воротінцевої Т.П., Соботника В.Й.,  – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Федюшкіної В.І. та Полонської Є.В. на постанову голови дисциплінарної палати Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної  комісії адвокатури від 24.06.2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Краснової Лідії Петрівни,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Федюшкіна В.І.  та Полонська Є. В. звернулись до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на постанову голови дисциплінарної палати Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Краснової Л.П.


В скарзі до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зазначено, що скарга подається на адвокатів Краснову Л.П. і Волкову Л.Г., але стосовно адвоката Волкової  Л.Г. питання дисциплінарною палатою Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної  комісії адвокатури не розглядалося.


В своїй скарзі Федюшкіна В.І. і Полонська Є.В. зазначають, що голова дисциплінарної палати Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної  комісії адвокатури безпідставно відмовив в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Краснової Л.П., просять перевірити, як адвокати Краснова Л.П. та Волкова Л.Г. дотримуються принципу законності в своїй адвокатській діяльності, витребувати ряд документів  і надіслати їх скаржникам, порушити дисциплінарне провадження  з метою зупинити або анулювати свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю адвокатів Краснової Л.П. і Волкової Л.Г., ініціювати порушення кримінальної справи відносно адвокатів Краснової Л.П. та Волкової Л.Г. причетних до вимагання через суд у власниці Федюшкіної В. І. квартири.


Адвокат Краснова Л.П.  в своїх поясненнях вказала, що вона в судових засіданнях представляла інтереси Шутова С. В. по цивільній справі за його позовом до Федюшкіної В.І. про визнання дійсним договору купівлі-продажу квартири, визнання недійсним  свідоцтва про право  власності  та встановлення факту  прийняття  в члени житлово-будівельного кооперативу.


Представляючи свого довірителя Шутова С.В., вона діяла в його інтересах, надавала докази та заявляла клопотання на підтвердження позиції свого клієнта.


В ході судових розглядів справи зауважень з боку судді стосовно її поведінки не надходило. У судове засідання вона не з’явилася, у зв’язку з відрядженням. Вважає, що ніяких протизаконних дій не вчиняла.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Дубовика М.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія  адвокатури вважає, що скарга Федюшкіної В.І. та Полонської Є.В. не підлягає до задоволення з наступних підстав.


 Як вбачається з матеріалів справи адвокат Краснова Л.П. представляла інтереси протилежної сторони по справі – Шутова С.В. Довіритель Краснової Л.П. зі скаргами на її дії не звертався.


Об’єктивних даних, які б вказували на порушення адвокатом Красновою Л.П.  вимог Закону України «Про адвокатуру», не має.


Відповідно до пункту 10 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури Вища кваліфікаційна комісія адвокатури розглядає скарги на рішення кваліфікаційно-дисциплінарних  комісій адвокатури або їх палат.


Враховуючи, що дисциплінарною палатою Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної  комісії адвокатури питання щодо притягнення адвоката Волкової Л.Г. до дисциплінарної відповідальності не вирішувалося, а до компетенції Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури не належить порушення дисциплінарного провадження стосовно адвокатів, доводи скаржників щодо неправомірних дій адвоката Волкової Л.Г. не можуть вважатися предметом розгляду Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури.


З огляду на викладене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що Голова дисциплінарної палати Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури дійшов правильного висновку про відсутність достатніх підстав для порушення дисциплінарного провадження відносно адвоката Краснової Л.П.  і підстав для скасування оскаржуваної постанови не вбачається.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Федюшкіної В.І. та Полонської Є.В. на постанову голови дисциплінарної палати Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 24.06.2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Краснової Л.П. залишити без задоволення, а постанову голови дисциплінарної палати – без змін.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржників.


3.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                              В.І. Висоцький