РІШЕННЯ № V/21-433 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні питання щодо вирішення підвідомчості розгляду окремих ухвал Апеляційного суду Закарпатської області від 16.06.2010 року та від 11.08.2010 року відносно неналежного виконання функцій захисників підсудного Пташника Валерія Валерійовича – адвокатами Вердієвим Ісмаїлом Камбар-огли та Русінком Володимиром Дмитровичем

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/21-433


 


03 вересня 2010 року                                                                                                   м.Київ     


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії – Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Батченка А.Н., Варфоломеєвої Т.В., Дубовика М.І., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павлової М.А., Панасенко Т.П., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Ромаданової Г.Г., Кравченко П.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., – розглянувши у відкритому засіданні питання щодо вирішення підвідомчості розгляду окремих ухвал Апеляційного суду Закарпатської області від 16.06.2010 року та від 11.08.2010 року відносно неналежного виконання функцій захисників підсудного Пташника Валерія Валерійовича – адвокатами Вердієвим Ісмаїлом Камбар-огли та Русінком Володимиром Дмитровичем,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


На адресу Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури надійшли окремі ухвали Апеляційного суду Закарпатської області від 16.06.2010 року та від 11.08.2010 року щодо неналежного виконання функцій захисників підсудного Пташника Валерія Валерійовича – адвокатами Вердієвим Ісмаїлом Камбар-огли та Русінком Володимиром Дмитровичем.


Із зазначених ухвал слідує, що адвокат Русінко В.Д. недобросовісно ставиться до виконання своїх професійних обов’язків, а саме, полягає в умисно затягує розгляду справи. Неявка іншого захисника  Вердієва І.К. в судове засідання без поважних причин в сукупності з неналежним виконанням функцій захисника адвокатом Русінком В.Д. призвели до зриву судового засідання.


 Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає за необхідне вирішити підвідомчість розгляду згаданих ухвал суду.


Відповідно до ст.13 Закону України «Про адвокатуру», п.п.3, 15 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, вирішення питань про дисциплінарну відповідальність адвокатів у Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі належить до повноважень кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.


З тексту окремих ухвал Апеляційного суду Закарпатської області вбачається, що адвокати, дії яких підлягають перевірці, здійснюють свою професійну діяльність у Закарпатської області.


Згідно даних Єдиного реєстру адвокатів України, адвокати Вердієв Ісмаїл Камбар-огли та Русінко Володимир Дмитрович мають свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, видані на підставі рішень Закарпатської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.


Зважаючи на те, що строк повноважень Закарпатської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури скінчився, а новий склад комісії до цього часу ще не сформовано, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає за необхідне передати окремі ухвали Апеляційного суду Закарпатської області від 16.06.2010 року та від 11.08.2010 року на розгляд в іншу регіональну Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.14 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20-22 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Передати окремі ухвали Апеляційного суду Закарпатської області від 16.06.2010 року та від 11.08.2010 року відносно неналежного виконання функцій захисників підсудного Пташника Валерія Валерійовича – адвокатами Вердієвим Ісмаїлом Камбар-огли та Русінком Володимиром Дмитровичем на розгляд в Львівську обласну Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити Апеляційний суд Закарпатської області та Голову Львівської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                                 В.І. Висоцький