РІШЕННЯ № V/21-427 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні скаргу Кравченка Андрія Михайловича на постанову Голови дисциплінарної палати Кіровоградської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 грудня 2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Гетманця Олександра Максимовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/21-427


 


03 вересня 2010 року                                                                                                   м.Київ     


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії – Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Батченка А.Н., Варфоломеєвої Т.В., Дубовика М.І., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павлової М.А., Панасенко Т.П., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Ромаданової Г.Г., Кравченко П.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., – розглянувши у відкритому засіданні скаргу Кравченка Андрія Михайловича на постанову Голови дисциплінарної палати Кіровоградської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 грудня 2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Гетманця Олександра Максимовича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


У вересні 2009 року до Кіровоградської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури звернувся Кравченко А.М. зі скаргою на дії адвоката Гетманця О.М. та просив притягнути його до дисциплінарної відповідальності за дії, несумісні із званням адвоката, а саме: крадіжки документів, шахрайства, надання завідомо неправдивих показань.


Постановою Голови дисциплінарної палати Кіровоградської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 грудня 2009 року відмовлено в порушенні дисциплінарної провадження  відносно адвоката Гетманця О.М, у зв’язку з відсутністю у його діях складу дисциплінарного проступку.


Не погодившись із зазначеною постановою, Кравченко А.М. звернувся Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою, в якої ставить питання про скасування постанови від 28 грудня 2009 року та притягнення адвоката Гетманця О.М. до дисциплінарної відповідальності.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Афанащенка С.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Кравченка А.М. не підлягає до задоволення.


З матеріалів справи вбачається, що аналогічна скарга Кравченка А.М. на дії адвоката Гетманця О.М. була результатом перевірки Світловодської міжрайонної прокуратури Кіровоградської області, за результатами якої постановою від 20.07.2009 року в порушенні кримінальної справи відносно адвоката Гетманця Олександра Максимовича за ознаками злочинів, передбачених ст. 357 КК України (викрадення, привласнення, вимагання документів, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем), ст.384 КК України (завідомо неправдиве показання), ст. 190 КК України (шахрайство) відмовлено за відсутністю в його діях складу та події злочину.


Таким чином, Голова дисциплінарної палати Кіровоградської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури дійшов обґрунтованого висновку про відсутність підстав для порушення дисциплінарного провадження відносно адвоката Гетманець М.О.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.Скаргу Кравченка Андрія Михайловича – залишити без задоволення.


2.Постанову Голови дисциплінарної палати Кіровоградської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 28 грудня 2009 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Гетманець Олександра Максимовича – залишити без змін.


3.Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.


4.Матеріали справи повернути до регіональної КДКА


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                              В.І. Висоцький