РІШЕННЯ № V/23-482 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою адвоката Чорномаза Ростислава Миколайовича на рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12 липня 2010 року

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/23-482


 


22 жовтня 2010 року                                                                                                  м.Київ     


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії – Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Батченка А.Н., Варфоломеєвої Т.В., Будько Н.Г., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Шкути Ю.В., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Сумської Н.Д., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Чижмарь К.І., – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою адвоката Чорномаза Ростислава Миколайовича на  рішення  дисциплінарної палати Донецької  обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної  комісії адвокатури від  12 липня   2010  року,


ВСТАНОВИЛА:


 


Адвокат  Черномаз  Р.М. звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на неправомірні дії дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.


          В своїй скарзі він ставить питання: 1) про скасування рішення дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 12.07.2010 року за скаргою Гольцевої Т.Л. на дії адвоката  Черномаза Р.М. про зупинення розгляду скарги, та просить зобов’язати дисциплінарну палату розглянути скаргу Гольцевої Т.Л. на підставі наявних в матеріалах перевірки документів; 2) про проведення перевірки правомірності неведення протоколів засідання дисциплінарною палатою Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури взагалі та за скаргою Гольцевої Т.Л. зокрема; 3) про проведення перевірки наявності корупційного зв’язку між Гольцевою Т.Л. та членом дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Фітою Л.М.


           Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Сергеєву С.А., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія  адвокатури вважає, що скарга  не підлягає задоволенню у зв’язку  з наступним.


          07.06.2010 року рішенням голови дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Т.Ю.Коростеліної порушено дисциплінарне провадження за скаргою Гольцевої Т.Л. відносно адвоката Черномаза Р.Н., проведення перевірки доручено члену дисциплінарної палати Фіта Л.М.


14.06.2010 року дисциплінарна справа розглядалась на засіданні дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури в присутності заявника Гольцевої Т.Л., адвоката Черномаз Р.М., прийняте рішення про призупинення провадження по справі до розгляду справи в суді за позовом Черномаз Р.М. до Гольцевої Т.Л., т.я. вирішення поставлених в скарзі Гольцевої Т.Л. питань прямо залежать від висновків суду.


            12.07.2010 року  дисциплінарна справа розглядалась на засіданні дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури в присутності адвоката Черномаза Р.М., Гольцева Т.Л. на засідання не з’явилась,  направила письмові документи про оскарження рішення суду в апеляційному порядку.


             В матеріалах перевірки наявний  лист  Краматорського міського суду, з якого вбачається, що Черномаз Р.М. отримав помилково копію судового рішення, яке набрало чинності, це рішення суду відкликано в зв’язку з його оскарженням, цивільна справа направлена на розгляд апеляційного суду Донецької області.


             В зв’язку з цим 12.07.2010 року  дисциплінарна палата Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури вирішила не поновлювати провадження по дисциплінарній справі до набрання рішенням  суду чинності.


             В матеріалах справи містяться  протоколи засідань дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 14.06.2010 року та 12.07.2010 року.


            Будь-яких фактів корупційного зв’язку між Гольцевою Т.Л. та членом дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Фітою Л.М. не встановлено.


З інформації  дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури станом на 15.10.2010 року  рішення суду за позовом Черномаза Р.М. до Гольцевої Т.Л. переглянуто  апеляційним судом,  набрало чинності і після повернення матеріалів справи з Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, дисциплінарна справа буде призначена до розгляду дисциплінарною палатою Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.


 Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.                  Скаргу адвоката Чорномаза Ростислава Миколайовича – залишити без задоволення.


2.                   Рішення  дисциплінарної палати Донецької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної  комісії адвокатури від  12 липня   2010  року про призупинення розгляду дисциплінарної справи відносно адвоката Черномаза Р.М. – залишити без змін.


3.                  Про прийняте рішення повідомити адвоката  Черномаза Р.М.


4.                  Матеріали справи повернути до регіональної КДКА для продовження розгляду.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                         В.І. Висоцький