РІШЕННЯ № V/23-461 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою адвоката Атамась Тамари Іванівни на рішення дисциплінарної палати Полтавської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 11.01.2010 року про притягнення її до дисциплінарної відповідальності

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/23-461


 


22 жовтня 2010 року                                                                                                  м.Київ     


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії – Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Батченка А.Н., Варфоломеєвої Т.В., Будько Н.Г., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Шкути Ю.В., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Сумської Н.Д., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Чижмарь К.І. – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою адвоката Атамась Тамари Іванівни на рішення дисциплінарної палати Полтавської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 11.01.2010 року про притягнення її до дисциплінарної відповідальності,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


            До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури звернулась адвокат Атамась Т.І. зі скаргою на рішення дисциплінарної палати Полтавської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 11.01.2010 року,  яким вона притягнута до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження. Атамась Т.І. вважає, що її необґрунтовано та незаконно притягнуто до дисциплінарної відповідальності при відсутності її вини. Просить скасувати рішення дисциплінарної палати та закрити провадження по справі.


            Заслухавши доповідача – заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Єзерську А.О.,  перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Атамась Т.І. не підлягає задоволенню з наступних підстав.


            Перевіркою встановлено, що адвокат Атамась Т.І., представляючи інтереси ПП «Панолек» 5 та 17 листопада 2009 року у приміщені судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Полтавської області, порушувала порядок у судовому засіданні, припускала сперечання із судом, на зауваження та попередження суду  не реагувала, відмовлялась звертатися до суду «Ваша честь», як це передбачено діючим законодавством. Всі ці порушення зафіксовані засобами технічної фіксації судового процесу, доповідними записками, актами, рапортами працівників міліції.


            В діях адвоката Атамась Т.І. правильно встановлено порушення ст.ст. 53.1. та 53.3 Правил адвокатської етики, якими забороняється адвокату проявляти неповагу до суду, порушувати порядок в судовому засіданні, припускатись сперечань з судом та висловлювань, що принижують честь і гідність суду або інших учасників судового процесу.


При таких обставинах рішення дисциплінарної палати Полтавської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури є обґрунтованим, висновок зроблено на підставі повно проведеної перевірки зібраних матеріалів, у зв’язку з чим підстав для задоволення скарги Атамась Т.І. не має.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу адвоката Атамась Тамари Іванівни – залишити без задоволення.


2.      Рішення дисциплінарної палати Полтавської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 11.01.2010 року про притягнення адвоката Атамась Тамари Іванівни до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження – залишити без змін.


3.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити адвоката Атамась Т.І.


4.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                         В.І. Висоцький