РІШЕННЯ № V/23-458 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Бродової Лариси Вікторівни на постанову Голови дисциплінарної палати Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16 квітня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Жованник Лариси Миколаївни

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/23-458


 


22 жовтня 2010 року                                                                                                  м.Київ     


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії – Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Батченка А.Н., Варфоломеєвої Т.В., Будько Н.Г., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Шкути Ю.В., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Сумської Н.Д., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Чижмарь К.І., – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Бродової Лариси Вікторівни на постанову Голови дисциплінарної палати Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16 квітня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Жованник Лариси Миколаївни,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


16 грудня 2009 року до Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла заява Бродової Л.В. відносно незаконних дій адвоката Жованник Л.М., яка представляла інтереси Бродового Ю.Д. у Суворовському районному суді м.Херсона по справі про поділ майна подружжя.


У заяві скаржниця зазначає, що адвокат Жованник Л.М. власноруч склала розписку від 24.04.2003 року про добровільний поділ майна подружжя, в якої підроблено її, Бродової Л.В., підпис, і цю фіктивну розписку надала суду як доказ.


Постановою Голови дисциплінарної палати Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16 квітня 2010 року відмовлено в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Жованник Л.М. за відсутністю підстав.


На вказану постанову Бродова Л.В. подала скаргу до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, в якій ставить питання про скасування постанови Голови дисциплінарної палати Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16 квітня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Жованник Л.М.


 Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Афанащенка С.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.


При перевірці скарги Бродової Л.В. порушень Закону України «Про адвокатуру, інших актів законодавства, що регулюють діяльність адвокатури, з боку адвоката Жованник Л.М. не встановлено.


В матеріалах цивільної справи за позовом Бродової Л.В. до Бродового Ю.Д. та по зустрічному позову про поділ спільного майна подружжя дійсно знаходиться розписка від 24.04.2003 року про добровільний поділ спільного майна подружжя і отримання Бродовою Л.В. від Бродового Ю.Д. грошової компенсації у сумі 50000 доларів США.


Цю розписку суд визнав належним доказом. Доказів, що свідчать про скасування зазначеного вище рішення суду з підстав порушення принципу допустимості доказів, скаржницею не надано.  


Таким чином, Голова дисциплінарної палати Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури дійшов обґрунтованого висновку про відсутність підстав для порушення дисциплінарного провадження відносно адвоката Жованник Л.М.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


 


 


ВИРІШИЛА:


 


 


1.    Скаргу Бродової Лариси Вікторівни – залишити без задоволення.


2.    Постанову Голови дисциплінарної палати Херсонської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 16 квітня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Жованник Лариси Миколаївни – залишити без змін.


3.    Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржницю.


4.    Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                         В.І. Висоцький