РІШЕННЯ № V/23-489 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Павлової Наталії Василівни на постанову Голови дисциплінарної палати Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 24 червня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Калінського Віталія Юрійовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № V/23-489


 


22 жовтня 2010 року                                                                                                  м.Київ     


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії – Антипченка В.К., Афанащенка С.І., Батченка А.Н., Варфоломеєвої Т.В., Будько Н.Г., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Павлової М.А., Шкути Ю.В., Паневіна В.О., Полонського Ю.М., Прокопчука В.О., Сумської Н.Д., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Чижмарь К.І., – розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Павлової Наталії Василівни на постанову Голови дисциплінарної палати Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  від 24 червня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Калінського Віталія Юрійовича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


18 січня 2010 року до Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла скарга Павлової Н.В. з вимогою про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката Калінського В.Ю. за неналежне виконання професійних обов’язків, а саме, недобросовісний, некомпетентний захист інтересів її чоловіка Павлова С.В. по кримінальний справі в період з 08.12.2008 року по 17.08.2009 року.


Постановою голови дисциплінарної палати Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 24 червня 2010 року в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Калінського В.Ю. відмовлено у зв’язку з пропущенням строку притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.


На вказану постанову Павлова Н.В. подала скаргу до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, в якій ставить питання про скасування постанови Голови дисциплінарної палати та притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності.


 Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Афанащенка С.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.


 З матеріалів справи вбачається, що про неналежне виконання адвокатом Калінським В.Ю. своїх професійних обов’язків при захисті інтересів чоловіка скаржниці по кримінальній справі вона дізналася ще у серпні 2009 року, а зі скаргою про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності звернулась у січні 2010 року, тобто з пропуском строку, встановленого Положенням про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.


Таким чином, Голова дисциплінарної палати Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  дійшов обґрунтованого висновку про відсутність підстав для порушення дисциплінарного провадження відносно адвоката Калінського В.Ю.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.    Скаргу Павлової Наталії Василівни – залишити без задоволення.


2.    Постанову Голови дисциплінарної палати Київської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  від 24 червня 2010 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Калінського Віталія Юрійовича – залишити без змін.


3.    Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржницю.


4.    Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                         В.І. Висоцький