РІШЕННЯ № VІ/3-51 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Гаяускас Світлани Василівни на постанову Голови дисциплінарної палати Львівської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 04.06.2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Квака Василя Миколайовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № VІ/3-51


 


  18 лютого 2011 року                                                                                           м.Київ           


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., секретаря Комісії, Ковбасінської Г.В., членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури: Павлової М.А., Мультяна В.В., Верби М.І., Батченка А.Н., Прокопчука В.О., Котелевської К.В., Соботника В.Й., Коваль К.П., Ромаданової Г.Г., Мельнікова О.А., Павлишина Б.Я., Антипченка В.К., Полонського Ю.М., Курганської О.В., Кравченка П.А., Липка Я.Ю., Костюка В.В., Божика В.І., Авраменка Г.М., Скотаря А.М., Ізовітової Л.П., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Гаяускас Світлани Василівни на постанову Голови дисциплінарної палати Львівської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 04.06.2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Квака Василя Миколайовича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури звернулась Гаяускас С.В зі скаргою на постанову Голови дисциплінарної палати Львівської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 04.06.2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Квака В.М.


У своїй скарзі скаржниця вказує на те, що не задоволена тим, як проводилася перевірка фактів, викладених нею раніше в скарзі на дії адвоката Квака В.М., просить провести ретельну перевірку записів протоколу судового засідання від 27.04.2010 і наполягає на тому, що Квак В.М. намагається залякати її та сина, а також вдається до відвертих образ.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Батченка А.Н., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія  адвокатури вважає, що скарга Гаяускас С.В не підлягає задоволенню у зв’язку  з наступним.


Під час проведення перевірки встановлено, що адвокат Квак В.М. надавав правову допомогу Майстренко Є.В. по кримінальній справі за звинуваченням останнього за ч.3 ст.364, ч.2 ст.368 КК України.


Під час судового засідання 20.11.2009 адвокат Квак В.М. заявив клопотання про зміну процесуального статусу Гаяускас С.В. з потерпілої  на свідка по даній справі. Судом клопотання було задоволено.


Гаяускас С.В стала висловлювати незадоволення принциповою поведінкою адвоката Квака В.М., який вважає, що скарга була направлена на перешкоджання здійсненню ним своїх обов’язків захисника підсудного.


По даній справі були витребувані завірені судом протоколи судового засідання від 20.11.2009 року та 24.03.2010 року, які свідчать про те, що фактів нетактовної поведінки адвоката Квака В.М. під час судового засідання не було.


            Крім того, з повідомлення голови Залізничного районного суду міста Львова від 20.06.2010 № 120, який був головуючим по даній справі, вбачається, що поведінка адвоката Квака В.М. у судових засіданнях відповідала вимогам процесуального законодавства. Жодних проявів нетактовної поведінки з боку адвоката стосовно свідка Гаяускас С.В. та інших учасників процесу не допускалось. Будь яких погроз та образ не висловлювалось. Зауваження адвокату головуючим не робилось.


            Хід судового розгляду справи фіксувався у відповідності до вимог кримінально-процесуального закону і в протоколі судового засідання повно відображено весь хід процесу.


            Таким чином, доводи скаржниці відносно того, що адвокат Квак В.М. намагався залякувати та образити скаржницю та її сина в судовому засіданні не знайшли свого  підтвердження.


Виходячи з вищевикладеного та детально розглянувши надані матеріали, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає постанову Голови дисциплінарної палати Львівської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 04.06.2010 року законною, обґрунтованою та винесеною в результаті повної перевірки  обставин скарги,  в зв’язку з чим не вбачає підстав для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Гаяускас Світлани Василівни – залишити без задоволення.


2.      Постанову Голови дисциплінарної палати Львівської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 04.06.2010 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Квака Василя Миколайовича – залишити без змін.


3.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржницю.


4.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                                      В.І. Висоцький