РІШЕННЯ № VІ/7-242 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Гнатюка Володимира Ярославовича на постанову голови дисциплінарної палати Волинської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Комарницької О.О. від 18 січня 2011 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Шевчука Віктора Васильовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № VІ/7-242


 


     22 липня  2011 року                                                                                              м.Харків   


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В.І., заступника Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Єзерської А.О., секретаря Комісії Ковбасінської Г.В., членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури: Авраменка Г.М., Антипченка В.К., Батченка А.Н., Будько Н.Г., Верби М.І., Ізовітової Л.П., Ісакова М.Г., Коваль К.П., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Дембіцького В.О., Мельнікова О.А., Міщенко В.В., Павлової М.А., Прокопчука В.О., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Скотарь А.М., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Гнатюка Володимира Ярославовича на постанову голови дисциплінарної палати Волинської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Комарницької О.О. від 18 січня 2011 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Шевчука Віктора Васильовича,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


            До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури з Міністерства юстиції України за належністю надійшла скарга громадянина Гнатюка В.Я. на постанову голови дисциплінарної палати Волинської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Комарницької О.О. про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Шевчука В.В.


            З його точки зору дії адвоката Шевчука В.В. не відповідають чинному законодавству.


            Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Єзерську А.О., перевіривши матеріали справи Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Гнатюка В.Я. не підлягає задоволенню з наступних підстав.


            Як встановлено перевіркою скарги, адвокат Шевчук В.В. за довіреністю представляв інтереси ТзОВ “Луцьк-Оздоббуд” у справі, по якій скаржник виступав позивачем.


            Надаючи правову допомогу Гнатюку А.Я., та за його дорученням Шевчук В.В., керуючись ст. 6 Закону України “Про адвокатуру”, звернувся до Волинської обласної лікарні із адвокатським запитом з метою підтвердження чи спростування інформації стосовно того, що Гнатюк В.Я. перебував на стаціонарному лікуванні 02.10.2008 року.


            У своєму запиті адвокат Шевчук В.В. просив надати наступну інформацію: – чи перебував на стаціонарному лікуванні Гнатюк В. Я. у період з вересня по листопад 2008 року; – чи перебував Гнатюк В. Я. на амбулаторному лікуванні і чи видавався йому листок тимчасової непрацездатності у період з вересня по листопад 2008 року.


Волинською обласною клінічною лікарнею ж були надані відповіді не лише на питання, поставлені в адвокатському запиті, а й дані щодо історії хвороби, діагнозу, операції, обстеження та рекомендацій пацієнту у вигляді довідки, що перевищує обсяг викладених у запиті питань.


            Отже, адвокат Шевчук В.В. діяв у межах наданих йому повноважень.


  Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


ВИРІШИЛА:


 


1.      Скаргу Гнатюка Володимира Ярославовича – залишити без задоволення.


2.      Постанову голови дисциплінарної палати Волинської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Комарницької О.О. від 18 січня 2011 року про  відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Шевчука Віктора Васильовича – залишити без змін.


3.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржника.


4.      Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                                     В.І. Висоцький