РІШЕННЯ № VІ/7-239 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Рец Людмили Василівни на рішення дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № 28-22/ДПВ від 10.03.2011 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Жданова Павла Борисовича

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

РІШЕННЯ № VІ/7-239


 


     22 липня  2011 року                                                                                              м.Харків   


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В.І., заступника Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Єзерської А.О., секретаря Комісії Ковбасінської Г.В., членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури: Авраменка Г.М., Антипченка В.К., Батченка А.Н., Будько Н.Г., Верби М.І., Ізовітової Л.П., Ісакова М.Г., Коваль К.П., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Дембіцького В.О., Мельнікова О.А., Міщенко В.В., Павлової М.А., Прокопчука В.О., Ромаданової Г.Г., Сергеєвої С.А., Скотарь А.М., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Рец Людмили Василівни на рішення дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № 28-22/ДПВ від 10.03.2011 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Жданова Павла Борисовича,


ВСТАНОВИЛА:


 


14.03.2011року Рец Людмила Василівна звернулась до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури зі скаргою на рішення дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № 28-22/ДПВ від 10 березня 2011 року відносно адвоката Жданова Павла Борисовича, з вимогою позбавити його права займатися адвокатською діяльністю і анулювати свідоцтво про право на  зайняття  адвокатською діяльністю.


Заявник вказує, що звернулась до адвоката Жданова П.Б. за наданням правової допомоги. Між нею та адвокатом був укладений договір про надання юридичних послуг та правової допомоги для захисту її інтересів у якості захисника у кримінальній справі за звинуваченням Рец Л.В. по ст. 191 ч.4 КК України. Як вказує Рец Л.В., вона сплатила значну грошову суму адвокату, але у договорі сплачена сума адвокатом не була вказана та їй не  видані документи, підтверджуючи факт оплати гонорару адвокату Жданову П.Б. Адвокат безпідставно припинив надання правової допомоги Рец Л.В., не відпрацював отриманий гонорар, своїми діями поставив її у складне матеріальне становище.


Проведеною дисциплінарною палатою перевіркою встановлено, що 05.05.2010 року до адвоката Жданова П.Б. за юридичною допомогою  під час розгляду кримінальної справи  у Павлоградському міськрайсуду Дніпропетровської області звернулась Рец Л.В. Адвокатом було складено реєстраційну картку № 34 від 05.05.2010 року, відповідно до якої адвокат брав на себе обов’язки по наданню юридичної допомоги під час розгляду кримінальної справи у суді першої інстанції. Вказана реєстраційна картка не відповідає вимогам ст.17 Правил адвокатської етики, також в картці відсутнє визначення розміру гонорару та порядку його обчислення, що є необхідним при складанні письмової угоди відповідно до вимог ст.17 Правил адвокатської етики.


Адвокат приймав участь в якості захисника Рец Л.В. по кримінальній справі під час розгляду справи у суді першої інстанції. Як встановлено перевіркою адвокат належне виконував свої професійні обов’язки, складав письмові запити, заявляв необхідні клопотання в інтересах клієнта,  про що відображено у протоколі судового засідання. Перевіркою не встановлено факту отримання адвокатом гонорару, а також дострокового розірвання угоди про надання правової допомоги за ініціативою адвоката. Перевіркою не встановлено фактів порушення адвокатом Ждановим П.Б. Закону України «Про адвокатуру» та Правил адвокатської етики.


Голова дисциплінарної палати дійшов висновку, що встановлений факт порушення адвокатом Ждановим П.Б. ст. 17 Правил адвокатської етики, так як відсутність письмової угоди, яка за своїм змістом повинна відповідати вимогам ст. 17 Правил адвокатської етики, стала підставою для звернення Рец Л.В. зі скаргою  до дисциплінарної палати з вимогою повернення гонорару, який вважає скаржниця адвокатом не відпрацьований.


Постановою Голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 10 березня 2011 року  відмовлено в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Жданова Павла Борисовича у зв’язку з відсутністю підстав для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності та спливом строку притягнення до дисциплінарної відповідальності.


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Будько Н.Г., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Рец Л.В. на рішення дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № 28-22/ДПВ від 10 березня 2011 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Жданова Павла Борисовича  не підлягає до задоволення, оскільки  факт порушення  адвокатом Ждановим П.Б. ст.17 Правил адвокатської етики  допущений  адвокатом під час складання договору 05 травня 2010 року, а відповідно до п.34 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури, дисциплінарне стягнення до адвоката застосовується безпосередньо за виявлення проступку, але не пізніше як через місяць з дня його виявлення. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніш як через шість місяців з дня вчинення проступку, тому сплинув строк для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.ст.14, 16 Закону України «Про адвокатуру» та п.п.10, 10-1, 20 – 23-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури,


 


ВИРІШИЛА:


 


1.                       Скаргу Рец Людмили Василівни – залишити без задоволення.


2.                       Рішення дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № 28-22/ДПВ від 10 березня 2011 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Жданова Павла Борисовича – залишити без змін.


3.                       Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржницю.


4.                       Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.


 


Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури                                     В.І. Висоцький