Публікації в ЗМІ

Print This Post
visnyk_APU_106_12_13

Контроль якості надання адвокатом послуг не замінює адвокатської етики. Ці речі йдуть паралельно, вони взаємопов’язані, але не заміняють один одного.

Таку думку під час круглого столу «Нові вимоги суспільства до професійної етики адвоката та якості його послуг» висловив Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Валентин Загарія, слова якого передає «Вісник Асоціації правників України».

Метою круглого столу, у якому взяли участь керівники правничих організацій, органів самоврядування та експертів, було формування порядку денного для подальшої професійної дискусії щодо нових суспільних вимог до стандартів якості правової допомоги та стандартів професійної етики адвоката.

В.Загарія, зокрема, зауважив, що у правників достатньо правових способів досягнення позитивних результатів у своїй діяльності. Він висловив міркування про запровадження інструменту «етичного суду» в адвокатській спільноті через методи репутаційного тиску, публічного висвітлення неетичної поведінки правників. «Часто немає порушення адвокатської етики зі сторони адвоката, але є питання щодо якості надання його послуг. Я розділяю позицію, що контроль якості не замінює адвокатської етики. Ці речі йдуть паралельно, вони взаємопов’язані, але не заміняють один одного», – зауважив Голова ВКДКА.

Докладніше про круглий стіл можна дізнатися у статті «Знак якості: нові суспільні вимоги до адвоката» Вісника Асоціації правників України №10(106).