Постанови

Print This Post

ПОСТАНОВА № Х-001/2018

26 жовтня 2018 року
м. Київ

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у складі голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дроздова О.М., секретаря Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Котелевської К.В., членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури: Вишаровської В.К., Ульчака Б.І., Приходька О.І., Мельченка В.І., Василевської О.А., Чундак М.В., Соботника В.Й., Мягкого А.В., Кострюкова В.І., Чернобай Н.Б., Дуліч Т.В., Волчо В.В., Подольної Т.А., Прокопчука О.М., Кравченка П.А., Притули О.Б., Тарасової А.М., Дімчогло М.І., Лучковського В.В., Дроботущенко Т.О., Усманова М.А., Кузьмінського О.О., розглянувши у відкритому засіданні скаргу адвоката ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури м. Києва №16 від 19 березня 2018 року про порушення відносно нього дисциплінарної справи, –

ПОСТАНОВИЛА:

До Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла скарга адвоката ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури м. Києва №16 від 19 березня 2018 року про порушення відносно нього дисциплінарної справи.

Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дімчогло М.І., розглянувши доводи скарги, перевіривши матеріали, що надійшли з КДКА міста Києва, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури встановила наступне.

З матеріалів дисциплінарної справи вбачається, що до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва надійшла скарга на адвоката ОСОБА_.

Дисциплінарна палата КДКА міста Києва дійшла висновку про наявність підстав для порушення дисциплінарної справи відносно адвоката ОСОБА_.

Як вбачається з матеріалів дисциплінарної справи, а також з інформації, що міститься у Єдиному державному реєстрі судових рішень, адвокат ОСОБА_ звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури м. Києва про визнання протиправним та скасування рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури м. Києва № 16 від 19 березня 2018 року.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 травня 2018 року у справі №___, залишеним без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 вересня 2018 року, позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва №16 від 19 березня 2018 року.

Ухвалою Верховного Суду від 04.10.2018 відмовлено у відкритті касаційного провадження за скаргою ОСОБА_ на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 травня 2018 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 10 вересня 2018 року.

Відповідно до п.3.49 Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 4-5 липня 2014 року №78 (зі змінами та доповненнями) у разі оскарження одного і того ж рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури до ВКДКА та до суду, ВКДКА виносить постанову про закриття провадження, виходячи із принципу правової визначеності, встановленого для оскаржень рішень КДКА Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

З урахуванням викладеного, керуючись статтею 52 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, –

ВИРІШИЛА:
  1. Провадження у ВКДКА за скаргою адвоката ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва №16 від 19 березня 2018 року про порушення відносно нього дисциплінарної справи, – закрити.
  2. Секретарю Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити заінтересованих осіб.
  3. Матеріали справи повернути до КДКА регіону.

Рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржено до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.

Голова Вищої кваліфікаційно-
дисциплінарної комісії адвокатури           О.М. Дроздов 

Секретар Вищої кваліфікаційно-
дисциплінарної комісії адвокатури           К.В. Котелевська