Постанови

Print This Post

ПОСТАНОВА № ІХ-001/2017

27 вересня 2017 року
м. Київ

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у складі голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дроздова О.М., заступників голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Беляєва О.М. та Крупнової Л.В., секретаря Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Котелевської К.В., членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури: Вишаровської В.К., Таргонія В.О., Жукова С.В., Левчук Т.В., Чундак М.В., Соботника В.Й., Мягкого А.В., Кострюкова В.І., Чернобай Н.Б., Одновола В.К., Борсука П.Й., Волчо В.В., Подольної Т.А., Пшеничного О.Л., Прокопчука О.М., Кравченка П.А.. Стройванса В.Л., Тарасової А.М., Дімчогло М.І., Місяця А.П., Дроботущенко Т.О., Ноцького О.В. та Петренка В.М., розглянувши у відкритому засіданні скарги адвоката ОСОБА_ та адвоката ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області № 7 від 06 липня 2017 року про притягнення адвокатів ОСОБА_ та ОСОБА_ до дисциплінарної відповідальності у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю строком на шість місяців, –

ВСТАНОВИЛА:

До Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла скарга адвоката ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області від 06.07.2017 №7 про притягнення адвокатів ОСОБА_ та ОСОБА_ до дисциплінарної відповідальності у вигляді зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю строком на шість місяців.

Також до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла скарга адвоката ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області від 06.07.2017 №7 про притягнення адвокатів ОСОБА_ та ОСОБА_ до дисциплінарної відповідальності у вигляді зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю строком на шість місяців.

Терміни оскарження рішення, передбачені ч.1 ст.42, ч.8 ст.50 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», не порушено.

ОСОБА_ вказує, що рішення КДКА Львівської області №7 від 06.07.2017 є незаконним, необґрунтованим та таким, що підлягає до скасування. Він зазначає, що оскаржуване рішення взагалі не містить мотивувальної частини із зазначенням ознак дисциплінарного проступку, обґрунтування їх доведеності, доводів щодо обраного виду стягнення, врахування особи адвоката та інших відомостей.             Скаржник посилається на порушення вимог ч. 2 ст. 61 Конституції України, ст. 31, ч.2 ст. 35 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», п.п.25, 26 Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 30.08.2014 № 120, з наступними змінами та доповненнями.

ОСОБА_ зазначає, що рішення КДКА Львівської області №7 від 06.07.2017 є протиправним та незаконним, його притягнуто до відповідальності за вчинки, які не містять ознак дисциплінарного проступку, по яким минув строк для притягнення до дисциплінарної відповідальності, рішення прийнято на основі колективної відповідальності двох людей, без врахування дій кожного з них, без розмежування їх винуватості та характеру діянь.

Скаржник просить скасувати вказане рішення.

Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Вишаровську В.К., пояснення адвокатів ОСОБА_ та ОСОБА_, перевіривши матеріали дисциплінарної справи, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури встановила наступне.

Згідно з відомостями з Єдиного реєстру адвокатів України ОСОБА_ здійснює адвокатську діяльність на підставі свідоцтва №___ про право на заняття адвокатською діяльністю, виданого ______року Волинською обласною КДКА. Адреса робочого місця адвоката: ____________.

Згідно з відомостями з Єдиного реєстру адвокатів України ОСОБА_ здійснює адвокатську діяльність на підставі свідоцтва №___ про право на заняття адвокатською діяльністю, виданого ______року Львівською обласною КДКА. Адреса робочого місця адвоката: ____________.

Тобто, дисциплінарне провадження здійснено належною КДКА за адресою робочого місця адвокатів, зазначених в ЄРАУ ( ч.3 ст.33 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Відповідно до п. 3.49 Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, у разі оскарження одного і того ж рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури до ВКДКА та до суду, ВКДКА виносить постанову про закриття провадження, виходячи із принципу правової визначеності, встановленого для оскаржень рішень КДКА Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду ОСОБА_ від 12 липня 2017 року відкрито провадження у справі № 813/2516/17 за позовною заявою ОСОБА_ до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області, 3-я особа ОСОБА_, 3-я особа ОСОБА_ про визнання протиправним і скасування рішення відповідача № 7 від 06.07.2017 в частині притягнення ОСОБА_ до дисциплінарної відповідальності у вигляді зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю строком на шість місяців.

Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду ОСОБА_ від 12 липня 2017 року відкрито провадження у справі № 813/ 2517/17 за позовною заявою ОСОБА_ до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області, 3-я особа ОСОБА_, ОСОБА_, про визнання протиправним і скасування рішення відповідача № 7 від 06.07.2017 року в частині притягнення адвоката ОСОБА_ до дисциплінарної відповідальності у вигляді зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю строком на шість місяців.

Також ухвалою судді ОСОБА_ від 03.08.2017 (справа № 813/2517/17) та ухвалою судді ОСОБА_ від 09.08.2017 (справа № 813/2516/17) витребувано докази, а саме зобов”язано КДКА Львівської області надати суду матеріали дисциплінарної справи щодо адвокатів ОСОБА_ та ОСОБА_.

З урахуванням викладеного, керуючись п. 3.49 Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, –

ПОСТАНОВИЛА:
  1. Закрити провадження у ВКДКА за скаргою адвоката ОСОБА_ та скаргою адвоката ОСОБА_ на рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області від 06.07.2017 №7 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності та застосування дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю строком на шість місяців.
  2. Матеріали дисциплінарної справи повернути до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії Львівської області.
  3. Секретарю Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити заінтересованих осіб.

Рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржено до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.

Голова Вищої кваліфікаційно-
дисциплінарної комісії адвокатури           О.М. Дроздов

Секретар Вищої кваліфікаційно-
Дисциплінарної комісії адвокатури           К.В. Котелевська