Постанови

Print This Post

ПОСТАНОВА № ІІ-001/2017

23 лютого 2017 року
м. Рівне

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у складі: голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дроздова О.М., заступника голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Бєляєва О.А., секретаря Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Котелевської К.В., членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури: Дроботущенко Т.О., Вишаровської В.К., Таргонія В.О., Мягкого А.В., Кострюкова В.І., Одновола В.К., Борсука П.Й., Волчо В.В., Удовиченка С.В., Стройванса В.Л., Тарасової А.М., Дімчогло М.І., Місяця А.П., Ноцького О.В., Петренка В.М. розглянувши у відкритому засіданні скаргу ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Тернопільської  області № 83/16 від 25 листопада  2016 року про зупинення свідоцтва на право заняття адвокатською діяльністю  адвокату ОСОБА_на строк до трьох місяців,-

ВСТАНОВИЛА:

До Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла скарга   ОСОБА_ від 03.12.2016 року  на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Тернопільської  області № 83/16 від 25 листопада  2016 року про зупинення свідоцтва на право заняття адвокатською діяльністю  адвокату ОСОБА_ на строк до трьох  місяців. Незважаючи на встановлення фактів неодноразового скоєння дисциплінарних поступків адвокатом ОСОБА_, скаржник вважає, що при винесенні рішення дисциплінарна палата проігнорувала  вимоги статей 7, 11, 12  Правил адвокатської етики,  та не наклала більш суворе стягнення у вигляді позбавлення права на адвокатську діяльність всупереч вимогам частини 2 статті 32 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ( далі- Закон).  Скаржник ОСОБА_просить змінити рішення в частині оцінки обставин порушення адвокатом Правил адвокатської етики та Закону, позбавити адвоката ОСОБА_права на заняття адвокатською діяльністю.

20.02.2017 року  до секретаріату ВКДКА надійшли в порядку додаткового пояснення позовна заява  адвоката ОСОБА_ до КДКА Тернопільської області про визнання протиправним та скасування рішення та копія Ухвали  про відкриття провадження в адміністративній справі Тернопільського окружного адміністративного суду від 30 січня 2017 року.

Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної  комісії адвокатури Тарасову А.М., розглянувши доводи скарги, перевіривши матеріали, що надійшли з дисциплінарної палати КДКА Тернопільської області,  Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури вважає, що провадження у справі підлягає закриттю, зважаючи на наступне.

З досліджених матеріалів справи Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури встановлено, що рішенням дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Тернопільсокої області 25.11.2016 року зупинено адвокату ОСОБА_право на зайняття адвокатською діяльністю на строк до трьох місяців.

Зазначене рішення було оскаржено у судовому порядку, про що свідчить копія ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі Тернопільського окружного адміністративного суду від 30 січня 2017 року до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Тернопільської  області про скасування рішення.

Відповідно до п. 3.49 Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 4-5 липня 2014 року № 7, у разі оскарження одного і того ж рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури до ВКДКА та до суду, ВКДКА виносить постанову про закриття провадження, виходячи із принципу правової визначеності, встановленого для оскаржень рішень КДКА Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

На підставі викладеного та керуючись п. 3.49 Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури,-

ПОСТАНОВИЛА:
  1. Закрити провадження у справі за скаргою ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Тернопільської області № 83/16 від 25 листопада  2016 року про зупинення свідоцтва на право заняття адвокатською діяльністю  адвокату ОСОБА_на строк до трьох місяців.
  2. Секретарю Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про прийняту постанову повідомити зацікавлених осіб.
  3. Матеріали справи повернути до КДКА Тернопільської області.

Постанова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржене до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.

Голова Вищої кваліфікаційно-
дисциплінарної комісії адвокатури           О.М. Дроздов

Секретар Вищої кваліфікаційно-
дисциплінарної комісії адвокатури           К.В.Котелевська