Постанови

Print This Post

12  листопада 2013 року                                                                                        м. Київ

 

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у складі голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Загарія В.М., заступників голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Макарова О.А. та Бєляєва О.А., секретаря Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Піх І.Б., членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури: Безеги Т.М., Бірюкової А.М., Борсука П.Й., Вагіної Н.А., Вишаровської В.К., Волчо В.В., Дроботущенко Т.О., Котелевської К.В., Левчук Т.В., Міняйла В.О., Мягкого А.В., Ноцького О.В., Одновола В.К., Пшеничного О.Л., Рогозянської С.О., Соботника В.Й., Тарасової А.М., Таргонія В.О., розглянувши у відкритому засіданні звернення ОСОБА_1 про внесення змін до рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № VII-004/2013 від 27 вересня 2013 року,-

 

ВСТАНОВИЛА:

 

22 жовтня 2013 року до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшло звернення гр. ОСОБА_1 у якому вона вказує, що 14 жовтня 2013 року отримала рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 27 вересня 2013 року № VII-004/2013 про часткове задоволення її скарги на рішення КДКА Донецької області від 11 березня 2013 року про відмову у порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката ОСОБА_2. ОСОБА_1 звертає увагу на те, що у зазначеному тексті рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури крім адвоката ОСОБА_2 згадується також адвокат ОСОБА_3, проте, відносно останнього ОСОБА_1 скаргу не подавала. ОСОБА_1 просить надати їй належну копію рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури із відповідними виправленнями.

Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури ОСОБА_4, перевіривши звернення ОСОБА_1, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури вважає, що зазначене звернення підлягає задоволенню з наступних підстав.

27 вересня 2013 року Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури розглянула скаргу ОСОБА_1 на рішення дисциплінарної палати КДКА Донецької області від 11 березня 2013 року про відмову у порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката ОСОБА_2. За результатами розгляду скарги Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури було прийнято рішення № VII-004/2013, яким скарга ОСОБА_1 задоволена частково, оскаржуване рішення скасовано із направленням справи на новий розгляд до КДКА Донецької області. У мотивувальній частині рішення, а саме, на другій сторінці рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № VII-004/2013 від 27 вересня 2013 року наявні другий і третій абзаци наступного змісту.

«Надалі скаржниця зазначає, що адвокат ОСОБА_3, не дивлячись на очевидний конфлікт інтересів, уклав угоду про надання правової допомоги її колишньому чоловіку ОСОБА_5, і до цього часу не розірвав її. Також зазначає, що під час судового розгляду даної цивільної справи адвокат ОСОБА_2 завідомо неправдиво звинуватив її у вчиненні злочину, передбаченого статтею368 КК України.

Таким чином, на думку скаржниці, адвокат ОСОБА_3 порушив Правила адвокатської етики, Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Присягу адвоката України та Конституцію України, що є підставою для притягнення останнього до дисциплінарної відповідальності».

Отже, з наведеного фрагменту тексту убачається, що мотивувальна частина рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № VII-004/2013 від 27 вересня 2013 року двічі містить помилкове посилання на адвоката ОСОБА_3, а тому зазначена помилка підлягає виправленню шляхом заміни прізвища адвоката ОСОБА_3 на ОСОБА_2

На підставі викладеного, керуючись пунктами 2.7.2. та 3.8.3. Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури,-

ПОСТАНОВИЛА:

 

1. Виправити помилку у тексті мотивувальної частини рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № VII-004/2013 від 27 вересня 2013 року, виключити посилання на адвоката ОСОБА_3, замінивши прізвище останнього на ОСОБА_2

2. Секретарю Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури повідомити про прийняте рішення ОСОБА_1та КДКА Донецької області.

 

 

 

 

Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури                         В.М. Загарія

 

 

Секретар Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури                     І.Б. Піх