РІШЕННЯ № VIІІ-008/2020
28 серпня 2020 року
м. Київ
Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у складі голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Вилкова С.В., заступників голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Крупнової Л.В. та Місяця А.П., секретаря Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури – Котелевської К.В., членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури: Вишаровської В.К., Приходька О.І., Мельченка В.І., Василевської О.А., Соботника В.Й., Мягкого А.В., Кострюкова В.І., Чернобай Н.Б., Одновола В.К., Дуліч Т.В., Волчо В.В., Подольної Т.А., Пшеничного О.Л., Прокопчука О.М., Кравченка П.А., Тарасової А.М., Дроботущенко Т.О., Кузьмінського О.О., розглянувши у відкритому засіданні скаргу Особа_1 на рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області №15-1 від 10.07.2019 року про допуск Особа_2 до складення кваліфікаційного іспиту, –
ВСТАНОВИЛА:
Процедура розгляду, що передувала прийняттю рішення КДКА та процедура розгляду скарги у ВКДКА
- 10.07.2019 до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області звернулась Особа_2 із заявою про допуск до складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
- Рішенням №15-1 про допуск до складення кваліфікаційного іспиту від 10.07.2019 року КДКА Харківської області вирішила допустити до складення кваліфікаційного іспиту на отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю Особа_2.
- 11.06.2020 до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за вхідним № 13697 надійшла скарга Особа_1 на рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області про допуск Особа_2 до складення кваліфікаційного іспиту.
- 12.06.2020 Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури листом витребувала у КДКА Харківської області матеріали кваліфікаційної справи відносно Особа_2.
- 30.06.2020 на адресу Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшли матеріали кваліфікаційної справи відносно Особа_2.
- 06.07.2020 Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури доручив члену ВКДКА Особа_3 провести перевірку відомостей та фактів, які викладені у скарзі.
- Листом за вих. № 2840 від 09.07.2020 року, Особа_1 та Особа_2 було повідомлено, що до порядку денного засідання ВКДКА, запланованого до проведення 24.07.2020 року, включено розгляд скарги Особа_1 на рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області про допуск Особа_2 до складення кваліфікаційного іспиту.
- У зв’язку з тим, що від Особа_2 надійшло клопотання про відкладення розгляду скарги, призначеного на 24.02.2020, розгляд скарги було відкладено на наступне засідання ВКДКА.
- Листом за вих. № 3053 від 17.08.2020 року, Особа_1 та Особа_2 було повідомлено, що до порядку денного засідання ВКДКА, запланованого до проведення 28.08.2020 року, включено розгляд скарги Особа_1 на рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області про допуск Особа_2 до складення кваліфікаційного іспиту.
- 10. При зверненні до ВКДКА Скаржником пропущено строк на оскарження рішення КДКА Харківської області.
- У своїй скарзі Скаржник просить поновити строк на оскарження рішення у зв’язку з тим, що йому про винесене рішення КДКА Харківської області стало відомо лише 27.05.2020 року зі звернень адвокатів.
- Причини пропуску Скаржником строку на оскарження рішення КДКА Харківської області від 10.07.2019 року про допуск Особа_2 до складення кваліфікаційного іспиту визнаються Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури поважними, у зв’язку з чим комісія вважає за можливе розглянути скаргу по суті.
Короткий виклад позиції та доводів Скаржника
- Скаржник вказує на те, що 27.05.2020 року до НААУ, РАУ надійшло звернення адвоката Особа_4, щодо правомірності отримання 15.05.2020 року свідоцтв про право на зайняття адвокатською діяльністю колишнім Посада_1 Особа_5 та його колишніми підлеглими, в тому числі Особа_2.
- Крім того, 27.05.2020 року до НААУ, РАУ надійшло звернення адвокатів Особа_6 та інших, які акцентують увагу на правомірності допуску таких осіб до складення та складання іспиту у відповідному регіоні, в розрізі підтвердження місця проживання осіб, які виявили бажання стати адвокатами.
- Також, 27.05.2020 року до РАУ надійшло звернення Громадської організації «ОСОБА_7» з аналогічних питань, у якому додано, що такі обставини допуску до складання кваліфікаційних іспитів можуть свідчити про неправомірність допуску КДКА Харківської області Особа_2 до складання кваліфікаційного іспиту.
- На виконання розпорядження Голови Ради адвокатів України, Національної асоціації адвокатів України № 85 від 27 травня 2020 року «Про створення Робочої групи по вивченню питань, порушених у скаргах адвокатів Особа_9, Особа_4, Особа_6, Особа_10, Особа_11 та інш., ГО «ОСОБА_7», створено Робочу групу по вивченню питань, порушених у скаргах вказаних осіб щодо недотримання процедури допуску та складення кваліфікаційного іспиту певними особами, в тому числі Особа_2.
- Розпорядженням № 85 від 27 травня 2020 року головою Робочої групи визначено Особа_1.
- Особа_1 у скарзі до ВКДКА просить у разі встановлення порушень Закону України «Про адвокатуру т а адвокатську діяльність» та Порядку допуску до складання кваліфікаційного іспиту, порядку складання кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на зайняття адвокатською діяльністю в Україні, під час допуску Особа_2 до кваліфікаційного іспиту, – скасувати це рішення та ухвалити нове рішення про відмову у допуску до кваліфікаційного іспиту.
Обгрунтування підстав та мотивів прийнятого КДКА рішення
- Дослідивши документи, надані Особа_2, кваліфікаційна палата КДКА Харківської області прийшла до висновку, що подані документи відповідають вимогам п.1, 2 Розділу 2 Порядку допуску до складання кваліфікаційного іспиту, порядку складання кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на зайняття адвокатською діяльністю в Україні.
- Тому, керуючись ст. 8 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», вирішено допустити її до складання кваліфікаційного іспиту.
Нормативно-правові акти, які підлягають застосуванню
- Відповідно до вимог ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування, склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на зайняття адвокатської діяльності.
- Згідно ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не може бути адвокатом особа, яка: має непогашену чи не зняту судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, а також злочину середньої тяжкості, за який призначено покарання у виді позбавлення волі; визнана судом недієздатною чи обмежено дієздатною; позбавлена права на зайняття адвокатською діяльністю протягом двох років з дня прийняття рішення про припинення права на зайняття адвокатською діяльністю; звільнена з посади судді, прокурора, слідчого, нотаріуса, з державної служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного правопорушення – протягом трьох років з дня такого звільнення.
- Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» особа, яка виявила бажання стати адвокатом та відповідає вимогам частин першої та другої статті 6 цього Закону, має право звернутися до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за місцем проживання із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту. Порядок допуску до складення кваліфікаційного іспиту та перелік документів, що додаються до заяви, затверджуються Радою адвокатів України.
- Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури перевіряє відповідність особи вимогам, установленим частинами першою та другою статті 6 цього Закону. З метою перевірки повноти та достовірності відомостей, повідомлених особою, яка виявила бажання стати адвокатом, і за наявності письмової згоди такої особи кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, кваліфікаційна палата або визначений нею член палати можуть звертатися із запитами до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об’єднань, що зобов’язані не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати необхідну інформацію.
- Рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2013 року № 270 затверджено Порядок допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядок складення кваліфікаційного іспиту та методику оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні.
- Відповідно до п.1 Розділу 2 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням РАУ від 17.12.2013 № 270, зі змінами (далі – Порядок), особа, яка виявила бажання набути статус адвоката (Заявник), звертається до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону за місцем проживання із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту.
- До заяви додається письмова згода Заявника на обробку персональних даних, проведення перевірки повноти та достовірності повідомлених ним відомостей та зобов‘язання про надання необхідних для перевірки документів на запит КДКА, кваліфікаційної палати КДКА або визначеного нею члена палати.
- Згідно п. 2 Розділу 2 Порядку, одночасно із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту Заявник надає наступні документи: 1) документ державного зразка (оригінал та нотаріально посвідчену копію) та додатки до нього, що підтверджують набуття заявником повної вищої юридичної освіти, не нижче ступеня магістра (спеціаліста) – другий (магістерський) рівень, спеціальність – «право», «правознавство», «правоохоронна діяльність», «міжнародне право»; 2) документ (документи) про підтвердження наявності у Заявника стажу роботи в галузі права не менше, ніж два роки (оригінал та нотаріально чи за місцем роботи посвідчену копію); 3) довідку встановленої форми, яка містить відомості з персонально- довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України про відсутність (наявність) судимості» (скорочену); 4) довідку медичної установи про стан здоров‘я Заявника (медична довідка про проходження обов’язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів форма № 122-2/о, затверджена Наказом МОЗ України № 12 від 17.01.2002 року; 5) власноруч написану, засвідчену особистим підписом, довідку про підтвердження того, що за останні два роки, які передували зверненню, заявник не складав кваліфікаційного іспиту на право заняття адвокатською діяльністю в жодній кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури регіону, що йому не видавалось свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та не приймалось рішення про позбавлення такого свідоцтва; 6) оригінал та копію документу, який у встановленому законом порядку, підтверджує реєстрацію місця проживання Заявника; 7) копію картки фізичної особи-платника податків, за виключенням випадків, коли особа відповідно до закону має право не отримувати таку картку.
- Також в п. 2 Розділу 2 Порядку зазначено, що при надходженні заяви про допуск до складення кваліфікаційного іспиту та доданих до неї документів особа, що приймає їх зобов’язана засвідчити копії сторінок оригіналів документів, для яких не встановлено вимог про нотаріальне посвідчення копій, та одразу після цього повернути всі оригінали документів Заявнику (окрім оригіналів тих документів, які зберігаються в КДКА).
- Відповідно до п. 3.3. Розділу 2 Порядку, документами, що підтверджують місце проживання особи є паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання в Україні, посвідка на тимчасове проживання в Україні, посвідчення біженця; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист; довідка про звернення за захистом в Україні; документи, що підтверджують право власності та користування приміщенням тощо.
- Згідно з п. 6. Розділу 2 Порядку, до стажу роботи в галузі права слід зараховувати, в тому числі, роботу на посадах судді, прокурора, слідчого, нотаріуса тощо.
- Пунктом 11 Розділу 2 Порядку встановлено, що не є перешкодою для вирішення питання про допуск до складення кваліфікаційного іспиту особи, яка на час звернення з заявою про допуск та складення кваліфікаційного іспиту обіймає посади, передбачені частиною 1 статті 7 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Оцінка несумісності займаних особою посад з адвокатською діяльністю здійснюється радою адвокатів регіону при вирішенні питання про допуск особи до стажування/ видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
- Відповідно до п. 3 Розділу 3 Порядку, КДКА перевіряє відповідність особи вимогам, встановленим частинами першою та другою статті 6 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
- Згідно п. 4 Розділу 3 Порядку, з метою перевірки повноти та достовірності відомостей, повідомлених особою, яка виявила бажання стати адвокатом, і за наявності письмової згоди такої особи, КДКА, кваліфікаційна палата КДКА або визначений нею член палати можуть звертатися із запитами до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об’єднань, що зобов’язані не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати необхідну інформацію..
- Наказом Заступника Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України В.А. Гвоздія №32/1/3-13 від 20 червня 2013 р. затверджена Інструкція з діловодства у регіональних органах адвокатського самоврядування (далі – Інструкція з діловодства).
- Пунктом 1 Інструкції з діловодства визначено, що ця Інструкція встановлює загальні положення з питань діловодства у регіональних органах адвокатського самоврядування, а саме у радах адвокатів регіону та кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури, вимоги до документування їх діяльності та організації роботи з документами, дисциплінарними і іншими справами, зверненнями, заявами, скаргами, пропозиціями громадян, інформаційними запитами (далі – «кореспонденція» або разом «документи, справи, звернення» чи, залежно від змісту, окремо – документи, справи, звернення) з моменту їх створення або надходження до передачі на зберігання до архіву Ради, КДКА, а згодом до архівних установ.
- Відповідно до п. 149 Інструкції з діловодства, реєстрація документів, справ, звернень ведеться з метою забезпечення їх обліку, контролю за виконанням і оперативним використанням наявної в них інформації. Реєструються документи, справи, звернення незалежно від способу їх доставки, передачі чи створення.
- Згідно п. 73 Інструкції з діловодства, штампи використовуються у випадках, коли ставляться відмітки про отримання, реєстрацію, використання документів, а також інші відмітки довідкового характеру.
- Згідно п. 152 Інструкції з діловодства, штамп вхідної кореспонденції слід ставити у нижньому правому полі або іншому вільному від записів місці документа, звернення. Після цього штамп заповнюється записами про дату надходження кореспонденції та, згідно з пунктом 28 цієї Інструкції, – про їх вхідний номер.
- Згідно ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» за результатами розгляду заяви та доданих до неї документів кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури приймає рішення про: 1) допуск особи до кваліфікаційного іспиту; 2) відмову в допуску особи до кваліфікаційного іспиту.
Мотиви та висновки ВКДКА
- Розглянувши доводи скарги, перевіривши матеріали атестаційної справи, які надійшли з КДКА Харківської області, заслухавши доповідача – заступника Голови ВКДКА Особа_3, інших учасників засідання, встановлено, що у матеріалах справи наявні документи: 1- заява про допуск до складання кваліфікаційного іспиту, 2- згода на збір та обробку персональних даних, 3 – власноручна довідка про підтвердження факту не складання кваліфікаційного іспиту, 4 –копія паспорта громадянина України, 5 – копія картки фізичної особи платника податків, 6 – нотаріально завірена копія диплому магістра за спеціальністю правознавство національного університету імені Тараса Шевченка від 31.01.2008 з додатком, 7 – завірена за місцем роботи копія трудової книжки, 8 – довідка з кадрового відділу ГПУ від 04.07.2019 про перебування Особа_2 на посаді Посада_2, 9 – примірник діючого договору оренди житла у м. Харків, 10 – копія свідоцтва про право власності на житло у м. Харкові на ім’я орендодавця, 11 – медична довідка за формою № 122-2/о від 04.07.2019, 12 – довідка про несудимість від 05.07.2019, 13 – квитанції про сплату внеску за організаційно-технічне забезпечення діяльності КДКА на суму 4 816,80 грн., та 1 204,20 грн. плата за складання кваліфікаційного іспиту до ВКДКА.
- Разом з тим, на заяві Особа_2 про допуск до складання кваліфікаційного іспиту від 10.07.2019 відсутній реєстраційний штамп КДКА Харківської області, що є порушенням пунктів 73, 149, 152 Інструкція з діловодства у регіональних органах адвокатського самоврядування, в яких визначено, що реєструються документи, справи, звернення незалежно від способу їх доставки, передачі чи створення; що штампи використовуються у випадках, коли ставляться відмітки про отримання, реєстрацію документів, а також інші відмітки довідкового характеру; що штамп вхідної кореспонденції проставляється у нижньому правому полі або іншому вільному від записів місці документа, звернення.
- У заяві Особа_2 від 10.07.2019 про допуск її до складання кваліфікаційного іспиту зазначено її місце проживання – Адреса_2.
- В паспорті Особа_2, копію якого додано до заяви від 10.07.2019, зазначено місце реєстрації: Адреса_2.
- Таким чином, відповідно до даних паспорту Особа_2 та заяви про допуск до складання кваліфікаційного іспиту, місцем проживання Особа_2 є місто Київ.
- Одночасно з цим, до заяви про допуск до складання кваліфікаційного іспиту додано Договір оренди квартири від 01.03.2019.
- Відповідно до п.1.1.Договору оренди квартири від 01.03.2019, визначено, що цим Договором регулюються правовідносини, повꞌязані із переданням Орендодавцем Орендареві наступної квартири для проживання: м. Харків, Адреса_1, тобто визначено його мету як «для проживання».
- Відповідно до вимог пункту 2.1. Договору оренди квартири від 01.03.2019, квартира та майно повинні бути передані Орендодавцем та прийняті Орендарем протягом одного дня з моменту набрання чинності цим Договором, що має бути оформлено Сторонами відповідним актом прийому-передачі.
- Згідно п.2.2. Договору оренди квартири від 01.03.2019, у момент підписання Акта приймання-передачі Орендодавець передає Орендарю ключі від квартири, що орендується.
- Однак, Особа_2 не додано до заяви про допуск до складання кваліфікаційного іспиту Акту прийому-передачі орендованого майна чи його копії. В матеріалах кваліфікаційної справи такий документ відсутній.
- Таким чином, ВКДКА може дійти до обґрунтованого висновку, що відповідно до заяви та доданих документів, матеріалів кваліфікаційної справи, квартира за адресою: Адреса_1, не була передана Особа_2 для проживання.
- Зазначене підтверджується також даними з відкритої інформації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
- Так, як вбачається з декларації Особа_2 за період з 01 січня 2019 по 26 листопада 2019, в Розділі 2.1. «Інформація про суб’єкта декларування», вказано місце фактичного проживання або поштова адреса – місто Київ.
- Також, в декларації в Розділі 3 «Обꞌєкти нерухомості» не відображено інформацію про орендовану квартиру в місті Харкові.
- В даному Розділі 3 вказано лише два інших обꞌєкти нерухомості з типом права: «інше право користування», із місцезнаходженням у місті Києві.
- Окрім того, відповідно до копії свідоцтва про право власності на житло від 26.04.1995, яку Особа_2 додала до заяви про допуск до складання кваліфікаційного іспиту, квартира, яка є предметом договору оренди, належить на праві спільної сумісної власності чотирьом особам.
- Згідно ч. 1 ст. 319 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України), власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
- Відповідно до ч. 1 ст. 355 ЦК України, майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).
- Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними (ч. 1 ст. 369 ЦК України).
- Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом (ч. 2 ст. 369 ЦК України).
- Проте, Договір оренди квартири від 01.03.2019 укладений з Особа_2 та підписаний лише одним співвласником, без надання підтвердження згоди інших співвласників на такий правочин. Матеріали кваліфікаційної справи не містять будь-якого документа щодо згоди інших власників на укладення договору оренди.
- Окрім того, назва вулиці у свідоцтві про право власності зазначена як «Адреса_3», а в Договорі оренди квартири від 01.03.2019 – як «Адреса_4». Відомості про перейменування вулиці у матеріалах кваліфікаційної справи відсутні.
- Не дивлячись на те що, відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та п. 4 Розділу 3 Порядку, КДКА, кваліфікаційна палата або визначений нею член палати мають право з метою перевірки повноти та достовірності відомостей, повідомлених особою, яка виявила бажання здійснювати адвокатську діяльність звертатися із запитами до різних органів та осіб, – жодних дій щодо перевірки інформації з даного питання не здійснено.
- ВКДКА також звертає увагу, що копія свідоцтва про право власності на житло від 26.04.1995 не засвідчена, що є порушенням вимог п. 2 Розділу 2 Порядку, в якому зазначено, що при надходженні заяви про допуск до складення кваліфікаційного іспиту та доданих до неї документів особа, що приймає їх зобов’язана засвідчити копії сторінок оригіналів документів, для яких не встановлено вимог про нотаріальне посвідчення копій, та одразу після цього повернути всі оригінали документів Заявнику.
- Так, з урахування інформації зазначеної вище, обгрунтовано можна стверджувати про те, що в матеріалах кваліфікаційної справи відсутні належні документи, які б відповідали вимогам діючого законодавства та підтверджували б місце проживання Особа_2 в місті Харкові.
- Отже, ВКДКА встановлено, що допущено порушення вимог ч. 1 ст. 8 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та п.1 Розділу 2 Порядку щодо прийняття заяви про допуск до складення кваліфікаційного іспиту КДКА регіону не за місцем проживання особи, яка виявила бажання стати адвокатом.
- З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 8, 52 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, –
ВИРІШИЛА:
- Скаргу Особа_1 – задовольнити частково.
- Рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області №15-1 від 10.07.2019 року про допуск Особа_2 до складення кваліфікаційного іспиту, – скасувати.
Матеріали кваліфікаційної справи повернути до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області.
Відповідно до ч. 7 ст. 52 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржене до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.
Голова Вищої кваліфікаційно-
дисциплінарної комісії адвокатури С.В. Вилков
Секретар засідання Вищої кваліфікаційно –
дисциплінарної комісії адвокатури К.В. Котелевська
28.08.2020