Публікації в ЗМІ

Print This Post
Obshuk u advokata

Виїмка документів в офісі адвоката Ганни Колесник, яку, за наявною інформацією, 13 листопада проводили представники СБУ та прокуратури з порушенням закону, не залишиться поза увагою органів адвокатського самоврядування.

Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Валентин Загарія наголосив на неприпустимості порушення гарантій адвокатської діяльності під час здійснення обшуку в приміщенні адвоката та пообіцяв ужити заходів реагування.
«Відбулося ще одне грубе порушення професійних прав адвоката, – зауважив він. – Органи адвокатського самоврядування, зокрема Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, не залишать без уваги цей випадок. Будуть застосовані всі передбачені законодавством заходи реагування для захисту прав адвоката».
Нагадаємо, 13 листопада 2013 року ЗМІ поширили інформацію, що невідомі люди проникли до приміщення, яке арендує адвокат Ганна Колесник та проводили виїмку документів, не дотримуючись вимог чинного законодавства, зокрема, під час здійснення слідчих дій не було допущено представників ради адвокатів регіону, які прибули на місце слідчої дії.

За попередньою інформацією, яку надала Г.Колесник, в її офісі працювали представники СБУ та прокуратури. Адвокат пов’язує ці події зі своєю професійною діяльністю. Адже на разі, вона бере участь як захисник в кримінальних справах щодо затриманих Лук’янівського СІЗО, де порушуються права останніх.

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури неодноразово наголошувала, що проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій може проводитися виключно з дозволу суду та здійснюватись на підставі судового рішення, ухваленого за клопотаннями Генерального прокурора України, його заступників, прокурора Автономної Республіки Крим, області міста Києва та міста Севастополя. Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» суворо забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності.

Також Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури неодноразово звертала увагу на те, що згідно ч.2 ст.23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону. Виконання зазначених вимог є обов’язковим для дотримання гарантій щодо збереження адвокатської таємниці.

© Закон і Бізнес

http://zib.com.ua/ua/44561-vkdka_zastupitsya_za_advokata_gannu_kolesnik.html