ПОСТАНОВА № V/12-092 Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, розглянувши у відкритому засіданні клопотання Ткачука Сергія Романовича щодо його звільнення від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

ПОСТАНОВА № V/12-092


 


22 травня 2009 року                                                                                                   м.Одеса


 


Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови комісії – Висоцького В.І., заступника Голови комісії – Єзерської А.О., секретаря комісії – Ковбасінської Г.В., членів комісії: Афанащенка С.І., Башенка С.В.,     Бивалькевича В.П., Варфоломеєвої Т.В., Верби М.І., Хоміка С.Г., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Котелевської К.В., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Міщенка В.В., Олійника О.П., Павлишина Б.Я., Павліченко О.В., Яценко О.А., Горощенко Л.В., Рафальської І.В., Замедянської Н.М., Рудницької Н.А., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., Соботника В.Й., Ященко Н.В.,  розглянувши у відкритому засіданні клопотання Ткачука Сергія Романовича щодо його звільнення від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю,


 


ВСТАНОВИЛА:


 


Громадянин Ткачук С.Р. звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури з клопотанням від 06.03.2009 року щодо його звільнення від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у зв’язку з тяжким матеріальним становищем та відсутністю можливості сплатити належну суму. При цьому Ткачук С.Р. повідомив, що є пенсіонером, має другу групу інвалідності, багато грошей витрачає на постійне лікування, до середини 2008 року працював юристом Петрівської сільської ради, а на даний час зареєстрований як фізична особа-підприємець і надає юридичні послуги сільському населенню. На підтвердження він додав до свого клопотання копії пенсійного посвідчення, довідки Кримського республіканського клінічного онкологічного диспансеру, паспорту, першої, четвертої та п’ятої сторінок трудової книжки, свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця від 19.06.2008 року, квитанцій про сплату оренди, податку та інших платежів, акт обстеження матеріально-побутових умов і повідомлення регіонального управління Пенсійного фонду України про розмір пенсії.


Перед цим, у 2008 році, Ткачук С.Р. звертався до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури із заявою про надання йому інформації щодо нормативних документів, якими врегульовані питання оплати одноразового внеску, до яких додав копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності та копію диплому про отримання 09.02.2008 року повної вищої юридичної освіти за спеціальністю «Правознавство».


 


Заслухавши доповідача – члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, Висоцького В.І., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що клопотання Ткачука С.Р. слід залишити без розгляду з наступних підстав.


 


Згідно розділу ІІ Порядку складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури, затвердженого протоколом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури від 01.10.1999 року № 6/2, питання про зменшення розміру або звільнення від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю вирішується Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури на підставі відповідного звернення Заявника, після подання ним до регіональної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за місцем його реєстрації заяви про допуск до складання кваліфікаційних іспитів, нотаріально посвідчених документів про вищу юридичну освіту, підтвердження про стаж роботи за спеціальністю юриста або помічника адвоката не менше двох років, а також пред’явлення паспорту, перевірки регіональною Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури достовірності цих документів та реєстрації їх у журналі атестаційної палати.


Але, відповідно до наявних матеріалів, Ткачук С.Р. до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим із заявою про допуск до складання  кваліфікаційних іспитів ще не звертався, з огляду на що підстав для розгляду його клопотання Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури на даний час не має.


Також слід зазначити, що надані Ткачуком С.Р. документи не свідчать про наявність у нього стажу роботи за спеціальністю юриста, який, відповідно до п.4 Порядку складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури, набувається після здобуття вищої юридичної освіти з присвоєнням кваліфікації не нижче бакалавра.


 


Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст.14 Закону України “Про адвокатуру”, п.п.10, 101, 20-22 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури та розділом II Порядку складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури,


 


ПОСТАНОВИЛА:


 


1.      Клопотання Ткачука Сергія Романовича щодо його звільнення від сплати внеску на організаційно-технічне забезпечення діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури АР Крим за складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю залишити без розгляду до подання ним, перевірки та реєстрації регіональною Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури документів, визначених Порядком складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури.


2.      Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити Ткачука С.Р. та Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури АР Крим.