Голова ВКДКА прокоментував події пов’язані з адвокатом Романом Сімутіним

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

7 червня 2013 року ЗМІ розповсюдили інформацію, що нібито Київський апеляційний адміністративний суд позбавив голову броварської організації партії «УДАР» Романа Сімутіна права на ведення адвокатської діяльності з виключенням його з Єдиного реєстру адвокатів України. Народний депутат (фракція «УДАР») Павло Ризаненко пов’язує такі події навколо Романа Сімутіна з його участю у справі активістів, яких незаконно затримала міліція в Броварському парку «Перемога» 25 травня 2013 року.

Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Валентин Загарія прокоментував цю ситуацію: «Інформація, надана прес-службою партії «Удар», є некоректною, оскільки відповідно до статті 33 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», суд не має права приймати подібні рішення, адже дисциплінарне провадження стосовно адвоката здійснюється кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури (КДКА) за адресою робочого місця адвоката, зазначеною в Єдиному реєстрі адвокатів України».

30 серпня 2012 року КДКА Київської області прийняла рішення про припинення права Р.Сімутіна на заняття адвокатською діяльністю, анулювавши видане йому свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

Р.Сімутін  оскаржив це рішення в Окружному адміністративному суді міста Києва, який 14 листопада 2012 року задовольнив його позов та скасував рішення КДКА Київської області.

КДКА Київської області подала апеляцію, і Київський адміністративний апеляційний суд скасував рішення першої інстанції, залишивши в силі рішення КДКА.

Відзначимо, що органи адвокатського самоврядування під час прийняття рішення надавали правову оцінку діям адвоката, не пов’язаним із його політичною діяльністю.  Адвокат Р. Сімутін був, зокрема, притягнений до дисциплінарної відповідальності через порушення правил адвокатської етики.

Відтак, Р. Сімутін був позбавлений свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю в серпні минулого року, а тому це не можна пов’язувати з поточними політичними подіями, на які посилається П. Ризаненко.