Робота адвокатів БПД має оцінюватися через комісії при РАР – Сергій Вилков

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

forum-bpd

 

Оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги має здійснюватися комісіями, утвореними з цією метою при радах адвокатів регіонів. В іншому випадку існує загроза розкриття адвокатської таємниці.

На це в ході форуму «Оцінювання якості безоплатної правової допомоги» звернув увагу голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков. Захід, організований Координаційним центром з надання правової допомоги, цими днями проходить у Києві в правовому клубі PRAVOKATOR.

Необхідність удосконалення стандартів якості надання безоплатної правової допомоги шляхом упровадження механізму оцінювання якості наданої правової допомоги з використанням інструменту рецензування (peer review) передбачена Указом Президента від 08.11.2019 № 837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

«Комісія з оцінювання якості – незалежний спостерігач, який за потреби підкаже, що зробити у спірній ситуації», – наголосив С.Вилков. Він також наполіг на необхідності комплексного вирішення проблеми і висловив переконання, що алгоритм оцінки не повинен обмежуватися лише контролем. З урахуванням вже існуючих стандартів оцінка має здійснюватися під кутом «як зробити краще для клієнтів», а не «чому поганий адвокат».

Окреме питання у ситуації оцінювання складає додержання адвокатської таємниці – ключової гарантії діяльності, дотримання якої є обов’язком адвоката, але яка жодним чином не зобов’язує чиновників, які можуть залучатися до оцінювання адвокатів БПД.

Нагадаємо, Положення про комісію з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги було затверджено у новій редакції рішенням Ради адвокатів України від 15.12.2017 №281 за пропозиціями С.Вилкова, який раніше очолював Комітет НААУ з питань безоплатної правової допомоги.

Комісія є постійно діючим колегіальним органом, який утворюється радою адвокатів регіону на час повноважень обраної ради адвокатів регіону. До її складу входять адвокати, стаж адвокатської діяльності яких становить не менше п’яти років.

Оцінювання якості БПД комісії здійснюють, зокрема і за зверненням центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги в межах конкретного доручення та з урахуванням погодженої позиції з клієнтом відповідно до Стандартів якості надання безоплатної правової допомоги.