Сторонам дисциплінарних справ: як взяти участь у дистанційному засіданні ВКДКА

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

zasidannia-29-30-2022-yak-vziati-uchast

 

29 та 30 квітня Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури вперше проведе дистанційні засідання, під час яких будуть розглядатися скарги на рішення, дії та бездіяльність КДКА регіонів.

Правові підстави для оновленого формату роботи були створені рішенням РАУ від 25.03.2022  № 34. Цим рішенням були внесені відповідні зміни до  Регламенту ВКДКА та Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність.

«Нам вдалося віднайти та закріпити рішенням РАУ такий формат дистанційних засідань, який повною мірою відповідає Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» як в частині організації роботи, так і щодо додержання прав і законних інтересів учасників засідань, – прокоментував голова ВКДКА Сергій Вилков. – Більше того, для сторін проваджень участь у засіданнях значно спрощується, адже їм не потрібно витрачати час і кошти, аби фізично відвідати засідання. Буде достатньо на своєму смартфоні або комп’ютері перейти за посиланням на онлайн-конференцію, яку надасть секретаріат ВКДКА. Жодного додаткового програмного забезпечення при цьому встановлювати не потрібно».

Згідно із оновленою редакцією Положення, участь у дистанційному засіданні ВКДКА можуть взяти сторони за скаргами на такі рішення регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури:

1) про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку і застосування до нього дисциплінарного стягнення або

2) про закриття дисциплінарної справи.

Учасники за цими категоріями скарг мають за два дні до початку засідання повідомити ВКДКА про своє бажання взяти участь та направити на електронну пошту ВКДКА документи, що підтверджують особу учасника (особу представника та документи, що підтверджують повноваження такого представника).

Такі документи повинні бути підписані за допомогою електронного цифрового підпису.

Нагадаємо, відповідно до п. 3.15 Регламенту, відсутність учасника засідання не перешкоджає розгляду питання, включеного до порядку денного ВКДКА, за виключенням висновку комісії щодо необхідної особистої участі учасників та/або отримання додаткових пояснень в інший спосіб.