У період пандемії ВКДКА забезпечила стабільну роботу та заощадила адвокатські кошти – С.Вилков

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

zvit-vkdka-2020

Попри об’єктивні складнощі, пов’язані із карантинними обмеженнями через поширення в Україні COVID-19, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури довела свою здатність адаптуватися до нових умов та забезпечила стабільну роботу.

Про це зазначив голова ВКДКА Сергій Вилков, оцінюючи підсумки діяльності комісії у 2020 році. Нагадаємо, 7 липня, у Києві проходили публічні слухання звіту Національної асоціації адвокатів України за 2020 рік. В частині ВКДКА доповідав голова секретаріату Віктор Вовнюк.

«У 2020 році ми стикнулися із об’єктивними складнощами організації своєї роботи через пандемію та карантинні обмеження різних рівнів, запроваджувані Урядом, – прокоментував звіт С.Вилков. – Тим не менш, нам вдалося забезпечити стабільну роботу комісії з розгляду скарг на рішення дії та бездіяльність КДКА регіонів, а також навіть посилити аналітичну складову у напрямі підготовки та видання узагальнень дисциплінарної практики».

Очільник ВКДКА звернув увагу на те, що 2020 рік відзначився очікуваним суттєвим зниженням обсягу надходжень. Так, надходження за іспити від майбутніх адвокатів скоротилися на 45% (з 7,38 млн. до 4,08 млн.). У цілому надходження у 2020 році становили суму у розмірі 6,17 млн. грн.

«Аби звести баланс, ми мали переглянути фінансові показники в частині витрат, – пояснив С.Вилков. – Довелося урізати всі без винятку статті бюджету ВКДКА: загальний фонд оплати праці штатних працівників, витрати на утримання офісу, організаційно-технічне забезпечення проведення засідань, бухгалтерські, банківські та нотаріальні послуги, поштові витрати, відрядження, придбання основних засобів та нематеріальних активів. Завдяки цьому вдалося скоротити витрати за рік майже на 20% (з 7,16 млн. грн до 5,74 млн.). Тож зрештою ми навіть отримали профіцит бюджету».

Голова комісії також зауважив, що 31,8% усіх витрат у звітному році фактично були покриті за рахунок пасивних доходів ВКДКА, а саме – процентів за внесками. «Тобто нам вдалося не лише зекономити кошти українських адвокатів у 2020 році, але й розумно розпорядитися грошима, заощадженими у минулі періоди», – резюмував С.Вилков.

Згідно із даними звіту, у 2020 році пасивні доходи ВКДКА склали суму у розмірі 1,83 млн. грн.