Новини

Print This Post

11 вересня 2013 року за результатами розгляду касаційної скарги Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (ВКДКА) на ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 30 квітня 2013 року  у справі за позовом адвоката до ВКДКА про визнання дій незаконними, скасування рішення, припинення дисциплінарного провадження, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ виніс ухвалу, в якій навів правову позицію, що спори за участю ВКДКА, належать до публічно-правових та підлягають вирішенню за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відтак Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ поставив крапку в суперечках, які були притаманні для адвокатського середовища,  щодо підсудності справ у сфері адвокатури.

Валентин Загарія, голова ВКДКА, відзначив: «Аналіз судової практики засвідчив, що інколи суди нижчих інстанцій розглядали цю категорію справ в порядку цивільного судочинства. Такий стан речей вносив певний дисбаланс, дозволяв особам з одних і тих же питань звертатися до судів, як в порядку цивільного, так і адміністративного судочинства. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, постановивши 11 вересня 2013 року відповідну ухвалу, сформував певну прогнозованість для судів нижчих інстанцій про те, що спори за участю органів адвокатського самоврядування у сфері адвокатури повинні розглядатися виключно в порядку адміністративного судочинства».