ВКДКА відстежує ситуацію навколо побиття адвоката

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

За повідомленнями засобів масової інформації, 24 травня 2013 року начальник управління внутрішніх справ м. Біла Церква в своєму особистому кабінеті  завдав тілесних ушкоджень адвокату Віктору Смалію, який захищає активіста «Дорожнього контролю» Олександра Горбача у справі про фальсифікацію працівниками міліції протоколу про адміністративне правопорушення, складеного щодо п. Горбача за статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Валентин Загарія, голова ВКДКА, підкреслив, що життя, здоров’я, честь і гідність адвоката та членів його сім’ї, їх майно перебуває під охороною держави, а посягання на них тягнуть відповідальність, передбачену законом. А тому правоохоронні органи зобов’язані вжити негайних кардинальних заходів реагування у випадку підтвердження факту посягання на життя, здоров’я адвоката Смалія під час виконання ним службових обов’язків.

У свою чергу, органи адвокатського самоврядування будуть вживати  всіх необхідних заходів для забезпечення належного захисту адвокатів від незаконних посягань.