Одним з ключових аспектів ефективного захисту інвесторів у будь-якій країні завжди залишається якість надання професійної правничої допомоги. Для її надання в Україні діє адвокатура.
На це звернув увагу голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков у зв’язку із презентацією звіту за підсумками роботи Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту інвесторів у 2020 – 2021 роках (очільник ВКДКА взяв участь у прийомі з нагоди підведення підсумків роботи за запрошенням голови ТСК, народного депутата Галини Янченко).
«Забезпечення справедливого суду у країні у значенні Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод прямо впливає на дотримання інтересів бізнесу. Це і певні позитивні обов’язки держави, що реалізуються через судову процедуру, і здатність гарантувати на практиці усі складові захисту власності у контексті ст. 1 Протоколу №1 тієї ж Конвенції. Тож можна резюмувати, що інвестиційній клімат України формується в наших судах, – прокоментував С.Вилков. – Але ж представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення за Конституцією Україні здійснює виключно адвокат! Відтак, захист інвесторів залежить від поваги до гарантій адвокатської діяльності. А тут свою особливу роль відіграють органи адвокатського самоврядування. Я маю на увазі, в тому числі, існуючу систему кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. З одного боку, КДКА здійснюють допуск у професію, а з іншого – вирішують питання дисциплінарної відповідальності».
В ході заходу було презентовано результати роботи ТСК з питань захисту прав інвесторів. Г. Янченко відзначила, що за півтора роки роботи ТСК захищено та розблоковано інвестиційних проектів на понад 12,5 млрд гривень. ТСК взяла до роботи 22 звернення інвесторів у резонансних справах, 9 з яких уже успішно вирішені.
«Галина Янченко виконує надважливу функцію координації роботи між адвокатурою, державними і правоохоронними органами, утворюючи єдину команду для досягнення спільної мети, – звернув увагу С. Вилков. – Переконаний, статус адвоката, який мають окремі члени ТСК, став знаком якості рішень, які були запропоновані та реалізовані в інтересах бізнесу та розвитку економіки країни». Окремо очільник ВКДКА висловив нардепу подяку за підтримку у парламенті ініціатив Національної асоціації адвокатів України, спрямованих на посилення незалежності інституту адвокатури, як необхідної складової реформування судової системи.
Участь у прийомі з нагоди підведення підсумків роботи ТСК з питань захисту інвесторів також взяли участь голова ВР Руслан Стефанчук, голова Комітету ВР з питань правової політики Андрій Костін, генпрокурор Ірина Венедіктова, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, міністр юстиції Денис Малюська, представники посольств 30-ти країн, представники бізнес асоціацій та великого бізнесу.
17.12.2021