Зупинення дії рішення КДКА регіонів: практику реалізації у контексті дисциплінарних практик обговорили у Чернівцях

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

Адвокат має право заявляти клопотання про вжиття заходів забезпечення розгляду скарги у ВКДКА шляхом зупинення дії рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, яке оскаржується до ВКДКА.

На цю норму Регламенту Вищої квалфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури звернув увагу голова ВКДКА Сергій Вилков під час круглого столу на тему: «Порядок застосування кваліфікаційних та дисциплінарних практик», який проходив 4 жовтня у Чернівцях.

Він нагадав, що за загальним правилом, рішення КДКА може бути оскаржено до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду. При цьому саме оскарження рішення не зупиняє його дію.

Втім, за результатами розгляду клопотання адвоката або за своєї ініціативи ВКДКА може вжити заходи забезпечення розгляду скарги. «При цьому зупинення дії рішення можливе лише у разі, коли регіональною КДКА були застосовані такі види стягнення як зупинення або припинення права на заняття адвокатською діяльністю. Саме ці стягнення впливають не лише на адвоката, який втрачає можливість працювати у судах, але й на його клієнтів, які потребують правничої допомоги».

Рішення ВКДКА про зупинення дії рішення КДКА або про відмову у цьому підписується безпосередньо на засіданні ВКДКА головуючим та секретарем.

Участь у круглому столі взяли члени КДКА Чернівецької та Івано-Франківської областей. Спікерами заходу виступили також заступник голови ВКДКА Андрій Місяць та керівник секретаріату Віктор Вовнюк які розкрили окремі аспекти практики ВКДКА в контексті дисциплінарних та кваліфікаційних проваджень.