Приймаючи рішення, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури реалізує владну компетенцію, якою вона наділена відповідно до положень національного законодавства, тому спірні правовідносини мають публічно-правову природу і повинні розглядатися за правилами адміністративного судочинства.
Таку позицію висловив Апеляційний суд міста Києва в своїй ухвалі від 2 червня 2015 року у справі №757/10102/15-ц. Суд скасував ухвалу Печерського районного суду м. Києва від 6 квітня 2015 року, якою останній відкрив провадження у справі за позовом до ВКДКА.
Раніше з цієї самої справи Окружний адміністративний суд м.Києва своєю ухвалою від 12.02.2015 закрив провадження в адміністративній справі, роз’яснивши позивачу, що даний спір не відноситься до компетенції адміністративних судів і не може бути розглянутий за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, дані вимоги підлягають розгляду в порядку передбаченому Цивільно-процесуальним кодексом України. Однак це рішення ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12 травня 2015 року було скасоване, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Водночас Вищий адміністративний суд України всупереч практиці, що складалася останніми роками, вже двічі (ухвали від 09.12.2014 та від 26.05.2015) висловлював думку про те, що КДКА не є суб’єктом владних повноважень у розумінні положень Кодексу адміністративного судочинства України. У зв’язку із цим ВКДКА звернулася до Верховного Суду України щодо підсудності спорів.
17.06.2015